Kahvaltıya Van AK Parti Milletvekili İrfan Kartal, Milletvekili adayları Ebubekir Kaçmaz, Yılmaz Kılıç, Malik Özbey, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı Tamer Özsoy ve basın mensupları katıldı.

Van Ak Parti 4.Sıra Milletvekili Aday Ebubekir Kaçmaz; Van’da istenilen bir sonucu elde edemediklerini belirterek, daha fazla insana dokunmak, daha fazla çalışmak gerektiğini dile getirdi.

Kaçmaz, “Ben kendimizi bu seçimde başarılı göremiyorum, bu sonucu Cumhurbaşkanımızda AK Partili adaylar olarak da bizlerin hak etmediği kanaatindeyim. Hep dokunmaktan bahsediyoruz, mesele dokunmaksa biz bu seçimde çok insanımıza dokunduk. Şimdiye kadar AK Partinin girmiş olduğu seçim süreçlerinde en fazla insana ulaştık en gidilmeyen yerlere gittik. Ben gece gündüz çalıştım ve çok yoruldum. Diğer aday arkadaşlarımın da aynı durumda olduğunun biliyorum. Süreç kısaydı, bundan fazlası yapılamazdı. İnsanlarımız siyaha siyah diyorsa onu beyaz olduğuna ikna etmek zor. Yapılan hizmetleri görmezden geliyorlar. Kayyumların yaptığı hizmetler görmezden geliniyor hatta ne yapmışlar diye inkâr ediliyor. Ben her şeye rağmen bu seçimin hayırlı olmasının diliyorum” dedi.

Van AK Parti 2.Sıra Milletvekili İrfan Kartal; ise yaptığı konuşmada, alınan sürecin yeteri kadar sevindirici olmadığından söz ederek, bu durumu genel olarak ele alacaklarını ifade etti.

Kartal, “Bir seçim sürecini beraber geçirdik. Bu vesile ile siyasete en hızlı şekli ile başladık. Bugün aldığımız sonuç bizleri yeteri kadar sevindirmedi. Yemin töreninden sonra bu durumu değerlendirmemiz lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın başarısı Dünya’da takdir edilecek bir başarıdır. Yeteri kadar görev yapamadık. Saray Kaymakamının durumu ortada ve onlarla lehimize çalışmalar yapıyorlardı. Biz iktidar olduğumuz halde onlar bizi yönetti, bunların hesabı sorulmalıdır. Bölgemizin özel sorunları ülkemizin genel sorunları birleştiği zaman bizim eksikliğimiz nedir? Önümüzde bir yerel seçim var. Bu ortamda ve bu şartlarda Saray gibi yerlerde kazanmamız çok zor ama moralimiz bozulmasın. Gücümüz var. Bize Ankara’dan ne düşüyorsa sizin desteğinizle üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Van Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı Tamer Özsoy ise yaptığı konuşmada, “Bir seçim sürecini geride bıraktık inşallah önümüzdeki süreçte de 2023 hedeflerine Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde daha sağlam daha emin adımlarla ilerleyeceğiz bu konuda ve siyasi konular dışında da sivil toplumlara da büyük iş düşüyor. Bunların başında her girdiğimiz ortamda TÜGVA olarak bize büyük yük düşüyor. Bizde bu yükün farkındayız. Bu yükün altından layıkıyla kalkacağımıza inanıyoruz. Bundan sonra belediye seçimlerine odaklanacağız. Milletvekillerimize girdikleri bu yolda başarılar diliyoruz. Gönderdiğimiz üç vekilimizden yana içimiz rahat özellikle biz gençlere kapılarının her zaman açık olacağını biliyoruz” dedi.