Tuğrul Van Havadis gazetesine yaptığı özel açıklamada; "Ben kayda değer bulmadığım cevaba cevaben değil, yazdığım yazıyı düzeltme için yazıyorum. Şimdi hangi yılın alacağı olduğunu görmediğimden 2008 yılına ait olacağını düşünerek söyledim.

2008 yılındaki alacağını nasıl aldı acaba Federasyon dan gelen Vanspor'a aktarılan paradan aldı ne fark eder. 2008 veya 2010 yılında, Şemseddin ve Erdal Özşener Hocanın alacakları da olabilir. Konu Ramazan Kıvanç'ın 2010 değil 2008 de ki alacağında federasyondan alındı değil haksız bir alacak mıydı? ki, konudan vaziyet çıkarma peşinde biz Vanspordan nakit çıkmasın diye, kıyak çektik bunu bilmiyor mu? Bu ayrılan tüm sporcu hoca hatta alacaklı olanlar için, böyle onun da alacağını 2008 de aldık. Hem de 2 yıl sonra ödeme yapıldı. Buradan bir şey çıkmaz.

Şimdi ASKF BAŞKANI CENGİZ POLATER ŞAHİTTİR:

Erdal Özşener Şemsettin Dandan Selim Aytin daha önce başka bir yerden anlaşma yapılmıştı. Bunlarında hesabı vardı, bu Konunun çıkışı  çamur atmak, Konudan vaziyet çıkaracak, olan Baş harfi Ramazan Kıvanç olan,  geçen yıl 32 futbolcuyla lige şampiyonluk iddiasıyla girmesine rağmen,  Belediyenin Van'nın parasını çöpe atan ve yerlerde sürünüp, 30 futbolcusu şu an takımda olmayan sportif direktör ismiyle hatıralardan silinmeyecek. Bir Rekorun aktörlerinden biri.yanlarında var boş vereyim.

Bu konuyu açan Servet Yenitürk beyin, ben de bir 10 yıl öncesi evrak mı toplasam kimin nerden geldiğini  anlatsam! bilmiyorum konu spor mevzuya bak bunlar alışmamışlar. Yorum eleştiri yapmaya, bana ne zaten bu ilde herkes birbirini tanıyor. Benim hatırlatacağım bir şey yok. Herkesin hafızası taze, Ben futbolu Vanı Vansporu konuşacağım.

Başka bir şey söyleyeyim: Benim 1.5 yıllık alacağım vardı. Onu talep etme hakkımız vardı ama ben içeride kalanı aldım. Onu talep etmedim. Hem de alacağımın 10 misliydi.  Servet bey ona bir baksın, evraklar orada takımla uğraşacağına evraklarla uğraşıyor.

Vanspor bizim yıllarımızı verdiğimiz ekmek teknemiz, bizim her şeyden çok koruyacağımız sahipleneceğimiz yerimiz. Sizin ne planınız varsa tamamlayın çekilin. Şimdi ben Vanspor'un şu anki harcamalarını Servet Yenitürk başkanın Cebinden ödüyor biliyorum. Buradan da soruyorum? bu doğru değil mi? Servet bey, yoksa Belediyemi paraları ödüyor!! cebinizden ödüyorsanız! transfer de takımda sizin konuşacağız ama sınırlı konuşulur ve sezon sonu ödenen paralar kulüpten talep edilecek mi? Bize, icraya verdiğiniz, dediğiniz icra süreci başlayacak mı? onu da cevaplarsanız Vanspor camiasının merakını gidereceksiniz.

Eğer ki, Belediyenin parasını harcıyorsanız bu milletin parası ve bunun nereye ne kadar harcandığını? kimlerin alındığını bu kadar savurgan harcamayı bilmek Van halkının taraftarının en doğal hakkıdır.

 Bunu da takip etmek bizimde görevimiz, bak bu konuda en büyük Vanlı Vansporlu benim.

 Yok parayı cebinizden ödüyor ve sezon sonu talep etmeyecekseniz en büyük Vansporlu rozeti sizin.

Bu konulara sporcu kardeşlerim dahil değil, onların emeği yüreği baş üstünedir. Skor ne olursa olsun onlarlayım! Bilesiniz ki, hem de taraftarla beraber en büyük Vanspor sloganıyla.