İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, kızdığı zabıta memuruna, bütün arkadaşlarının gözü önünde önce bağırıp çağırdı, ardından da tokatladı.

Dayağa maruz kalan zabıta ise, ekmek parasını kaybetmemek için, bu şiddet karşısında sadece esas duruşta bekledi, hakarete de dayağa da sabretmeye çalıştı.

Gururuna yenik duştu, yapılan hakarete ne beyni nede gururu dayanamadı, bir süre sonra çevresine baktı, iki üç adım yürüdü. Artık ne takadı ne gücü kalmıştı oracıkta yere  yığılıp kaldı.

Olay üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gece yarısından sonra, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ahlaksız, terbiyesiz, seviyesiz, kendini beğenmiş,  Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yaşanan Olay;
1 hafta önce zabıta müdürlüğünün Kartal'daki merkezinde çekilen görüntüler, izleyenleri hayrete düşürdü. Zabıta memurunun emniyet şeridini kullandığını gören Karali, sürücüsünü yanına çağırdı.

Daire Başkanı bağırdı, zabıta memuru ise hazır olda onu dinledi. 

Tayfun Karali bağırıp çağırmakla kalmadı, herkesin ortasında zabıtayı defalarca kez tokatladı.