Van’da Eğitim –Öğretim hayatına hızlı başlayan TED Van Koleji, ilk öğrencilerin kaydını yaparak resmi startı vermiş oldu.

İskele Caddesi üzerinde bulunan TED Van Koleji irtibat Ofisinde Öğrenci kaydını alan Okul Müdürü Önder Özbay, Van ve Vanlılara hizmet etmekten ötürü mutlu olduğunu belirterek; “TED Kolejimizin geçmişi 90 yıllık bir sürece dayanıyor. Eğitim-Öğretimde iddialıyız. Van’ın eğitimine katkı sunacağımız için mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu gün burada ilk öğrencilerimizin kaydını yaptık. İlk kayıt yapan öğrenci olmaları münasebetiyle çeşitli özel indirimlerden elbette faydalanacaklardır. Eğitim kampüsümüz Erciş yolu üzeri 5. KM de olacaktır. Kampüs inşaatımız bitmek üzere. Van’da güçlü bir ekiple ve güçlü bir aile ile yola devam ediyoruz. Vanlı ve Van’da yaşayan her öğrenciye kaliteli bir eğitim verebilmek için buradayız. TED Van koleji olarak bu yıl için, 4-5-6 ve 7. Sınıfları okutabileceğiz. Bunların dışında prensip gereği kayıt alamayacağız. Bu nedenle TED Van kolejini tercih edecek olanların biraz erken davranmalarını tavsiye ediyoruz” diyen TED Van Koleji Müdürü Önder Azbay, kısa sürede Van’da büyük ilgi görmeleri kendilerini oldukça mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Okul Müdürü Önder Özbay; “TED Van Koleji kurucu ve aynı zamanda Yatırımcı üyeleri olan Uçar ailesine teşekkür ediyoruz. Kurumsallaşma anlamında oldukça başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Okula kaydı yapılan her öğrenciden alınan her kuruşun belirli bir kısmı, TED Tam Eğitim Burslu Öğrencilere aktarılmaktadır. Bu anlamda buna vesile olan her kesin, bir şekilde hayır işlediğini özellikle belirtmek isterim” dedi.