Yaklaşan seçimler öncesi, adaylar kendilerine göre çalışma stratejisini uygulayarak, çalışmalarına hız verdi. Çalışmalara hız verildiği gibi, adaylardan çok, seçmenlerden büyük heyecan olması, seçimin önemini ortaya çıkarmaya açık adres oldu.


Van Ticaret ve Sanayi odası kadar, Van Ticaret Borsası Başkanlık seçimi de, Van için hayatı önem teşkil ettiği bilinmektedir.


Van Ticaret Borsası (Van TB) Başkanlık seçimi için, üç adayın kıyasıya bir mücadelenin içerisinde olduğu, kamuoyu tarafından bilinmekte. Van Ticaret Borsası Başkanlık yarışında, yaklaşık bir yıl öncesinde 'aday olacağım' diyen Halil Tandoğan, bu süre zarfında, çok ciddi çalışmalar yaptığını söyledi. Anadolu Basın Birliği (ABB) ve Van Havadis Gazetesi'ni, kurmaylarıyla birlikte ziyaret eden Van TB Başkan adayı Halil Tandoğan, Başkan seçilmesi halinde, hayata geçirmeyi düşündüğü projelerle Van ve Vanlılara büyük bir katkı sunacağını dile getirdi.


Tandoğan, VanTB'de birlik ve beraberliği sağlayarak, Van'a yakışan bir Oda statüsünü oluşturmak olduğunu ifade ederek; "Biz bu memlekete doğduk ve bu memlekette de yaşamımıza devam etmek zorundayız. Bizim gidecek ne başka bir yerimiz var, nede bu memleketi başkalarına bırakacak bir düşüncemiz olur. Van'ın öz ve öz evladı olarak, Van ve Vanlılara hizmeti kendime bir borç olarak biliyorum. Bana ve benimle birlikte yola çıkan dava arkadaşlarım için, bize karşı rakip olan ve onların seçmenleri ne diyorlarsa desinler, bizim için hiç fark etmez. Sadece saygı gösteriyoruz. Çünkü bizim niyetimiz halis ve Allah kalpleri bilendir. Gereksiz polemiklere asla girmeyeceğiz. Bizim tek amacımız, bize teveccüh eden ve bize bir fırsat vermeyi düşünen, dostlarımıza karşı mahcup olmamaktır. Allah nasip ederse, Van TB Başkanı seçildiğimiz takdirde, öncelikle STK'lar arasında birlik ve beraberliği sağlamak için büyük gayret göstereceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesek, kentimize faydalı olamayız. Kısır çekişmelerle, ancak ve ancak hem kendimize hemde kentimize büyük zarar vermiş olacağız. Bu kentin artık kaybedecek zamanı yok. Çevre ilere baktığımızda, gelişmişlik anlamında, birçok şehrin gerisinde olduğumuzu görüyoruz. Biz bu kentte hizmetkar olmaya talibiz. Önce, birlik ve beraberliğimizi en iyi şekilde sağlayacağız, kısır çekişmelere son vereceğiz, bu kentte kardeşlik duygusu ile hareket etmeyi başaracağız. Bu şekilde hareket ettiğimiz takdirde, inanıyorum çok kısa süre zarfında, Serhat şehri Van ilimizi, en iyi yere getirebilme başarısını sağlayacağız" diyen Tandoğan, her iki adaya da başarılar dilediğini belirterek, kendilerine destek olan herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.