Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, ülkenin dezavantajlı bir şehrinde yaşadıklarını belirterek, "Kent ekonomi politikalarımızdan biri iş aramayıp, iş kuran bir anlayışla hareket ediyoruz. Yerel yönetimlerin de bu yaklaşım içinde olmasını arzuluyoruz. 

 Belli iş yapanların kümelenmesini istiyoruz. Örneğin İskele Caddesi yenilendi ve güzelleşti, burada kaffeler kümelenebilir. Bu biraz İkinisan Caddesi'nde oldu. Belki yeni dönemde İskele Caddesi'nde bu sağlanabilir. Bankalar Cumhuriyet Caddesi'nden çıkmıyor, tamam, ama burası finans merkezi olabilir.

  Bu cadde trafiğe kapatılarak belki akşam geç saatlerine kadar her yerin açık kalması sağlanabilir. Çünkü bu haliyle akşam saat 17-18'den sonra karanlığa gömülüyor. Yine Kazım Karabekir Caddesi, Kültür'den, Tuşba'ya kadar markalar caddesi yapabiliriz" diyen Başkan Takva, Marka iş yerlerine bizler ve belediyeler avantajlar sağlayarak bunu başarabiliriz. Kayyum meselesini de çok içselleştiremedik. Birden bire böyle bir karar oldu. Ama şunu söyleyebilirim, İpekyolu Belediyesi kendini de aşan bir başarıya imza attı.

 Çok güzel hizmetler oldu, ben buradan Başkan Vekilimize de teşekkür ediyorum. İpekyolu'nun da küçük de olsa denize bir kıyısı var. Tuşba, Edremit denizle alakalı hizmetler yapıyor, İpekyolu da yapabilir diye düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte çok daha güzel çalışmalar olur" dedi. Van Havadis