Kaplan; Van’a ve Vanlılara daha fazla hizmet etmek istediklerini ancak borçtan dolayı istedikleri hizmeti sunamadıklarını belirtti.

VASKİ emin ellerde ancak, daha önceden kalan borçtan dolayı istedikleri hizmeti sunamayan VASKİ yönetimi, vatandaşların biriken su faturalarını ödemelerini istedi.

VASKİ’nin başında bulunan Abdulvahap Gezgen, Emre Aşma ve Genel Müdür Ülker Cem Kaplan, Van için büyük ve kalıcı hizmetler yapmak anlamında özverili ile çalıştıkları tüm kamuoyu tarafından bilinmekte. Başarılı ekibin önünü tıkayan en büyük etken önceki yönetimden kalan “BORÇ” borcun asgari seviyeye indirilmesi ve Van halkına istenilen hizmetlerin sunulması babında, Genel Müdür Kaplan, vatandaşlardan su faturalarını ödenmesi konusunda önemli bir çağrıda bulundu.  

Ekonomik sıkıntı içinde olduğunu belirten Genel Müdür Kaplan, “bu sıkıntılar tüm kurumların karşılaştığı durumlardır. Bunu aşmak için de yeni ve farklı çalışmalar yapıyoruz. Van’da en büyük sorunların başında su faturalarının ödenmemesi sorununu geliyor. Bunun artık toplumsal bir alışkanlık haline getirildiği fakat doğru bir yaklaşım olmadığını anlatmamız gerekir. Bu sorunun hem toplumsal hem de kurumsal eksiklikten kaynaklandığını söyleyebiliriz. İnsanlarımız, Telefon, Elektrik, Doğalgaz gibi Su parasını önemsemiyor. Çünkü suları kesilmemiş, herhangi bir müeyyide uygulanmamıştır. Biz cezadan yana değiliz ama mecbur kalırsak bazı çalışmalar yapmak zorunda kalacağız” diyen VASKİ Genel Müdürü Kaplan, herkesin SU Faturasını ödeme konusunda duyarlılık göstermesini istedi.