Saadet Partisi Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada, son günlerde basında çıkan, “başka partiye geçti veya istifa etti” söylentilerinin kesinlikle yalan olduğunu ve tüm teşkilat mensuplarının görevlerinin başında olduğu ifade edildi. Halkın takdiri ile Van için mücadelelerinin süreceği belirtilen açıklamada, "Genel Başkanımız Temel Karamoğlu'nun etkin siyaseti ve Türkiye'de taşları yerinden oynatan söylemleriyle davasına sımsıkı bağlı olan Saadet Partililer tüm heyecanıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili seçimleri için tüm gücüyle Van'ın huzur ve refahı için çalışmaya devam ediyor. Bundan sonra da daha güzel işlere imza atacaklar.

Son zamanlarda bazı yerel basın yayın sitelerinde ve sosyal medya hesaplarından Saadet Partisi ilçe teşkilatlarının görevden alındığına veya istifa ettiğine dair gerçek dışı ve mesnetsiz haberler yapılmaktadır. Bu tür haberler tamamen maksatlı ve teşkilatımızın moral ve motivasyonunu, Türkiye'de Saadet Partisi'ne giderek yükselen teveccühü bozmaya yöneliktir. Bizler Saadet Partisi Van il ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde hak için ve halka hizmet etme gayreti ile çalışıyoruz. Fitne-fesat odakları ilçe yönetimlerimizi ve teşkilatımızı karalayarak amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bizler her şeyden önce bu işe dava gözüyle bakıyoruz.

Dava adamı olmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla Van halkının ve bizlere gönül veren teşkilat mensuplarımızın bilmesini isteriz ki biz hiçbir zaman mevki ve makam peşinde koşmadık, temsil ettiğimiz anlayışı onurumuz ve şerefimiz bildik diklenmeden dik durduk, bu kutsal yolculuğumuzda dua ve desteklerini esirgemeyen herkese müteşekkiriz ve aynı şekilde devam ediyoruz. Kahve köşelerinde ve çıkar peşinde koşanlar, koltuk sevdalısı olanlar Saadet Partisi gibi Millî Görüş ismiyle müsemma olan böyle bir davayı sizin o kötü emellerinize kurban etmedik ve ettirmeyeceğiz. Bizler Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamoğlu'nun, Genel Merkezimizin talimat ve destekleriyle görevimizin başındayız. Başımız dik, alnımız ak bir şekilde yeni Türkiye'nin inşası için çalışmaktayız. Bu yalan ve gerçek dışı haberlere itibar etmeyin. Tüm Teşkilatımız görevinin başındadır” ifadelerine yer verildi.