Siyasette başarılı olduğu kadar, özel hayatında da sevilen ve saygı duyulan Süleyman Oflas, yaşam çizgisinde hiç bir zaman taviz vermemesi, kendisini başarıya götüren en büyük etken oldu.  Dik duruşu, insanlar arasında ayırım yapmaması, siyasette başladığı yerden çok daha yukarılara doğru adım adım ilerleyebileceği konusu ise, kamuoyunda en çok konuşulan konuların başında yer almaya başladı.

AK Parti İl Yönetimine girmesi ile birlikte, İlk günden itibaren başarısının  konuşulmaya başlanması dikkatlerden kaçmadı. Bu nedenle AK Parti İl yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal'ın yeğeni olan Süleyman Oflas'ın, zamansız bir şekilde kolunun kırılması akıllara birçok soru işareti getirmeye başladı. Kolunda meydana gelen kırıkların, bir kaza sonucunda meydana geldiğini söyleyen Oflas, her zaman Allah'a şükür ettiğini vurguladı.

Allah'tan ne gelse baş göz üstüne diyen Oflas, "kadere iman etmiş birileri olarak, kaderimize razı olmak zorundayız. Kaderimizde ne varsa önümüze elbet çıkacak. Bundan kaçış olamaz. Bundan vardır bir hayır. Bu nedenle üzülmüyoruz, aksine Rabbimi şükür ediyorum" diyerek, hayatta her zaman her şeye hazır olmanın şart olduğunu vurguladı.

Bizlerde, Van Havadis Gazetesi ailesi olarak Süleyman Oflas'a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Yüce Allah'tan acil şifalar diler, tez zamanda iyileşmesini temenni ediyoruz.