Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandığı günden bu yana, liyakatte büyük önem veren Şevli, Üniversitenin geleceği açısından önemli başarılara imza atıyor.

Üniversite’nin geleceği ve aynı zamanda Vanlılara sahip çıkabilme konusunda titizlikle ve sabırla önemli işlere imza atan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, en son olarak Dursun Odabaşı Tıp Fakültesi Başhekimliği ’ne atamasını yaptığı Yrd. Doç. Dr. Ümit Haluk İliklerden, kamuoyunda büyük takdir topladı.

Çoğunlukla toplumda başarılı insanlar, bütün insanlara karşı saygı ve sevgi beslerler.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin etrafındaki insanlara her zaman sevgi ve saygıyla yaklaşıyor olması Van’ın ve Üniversitenin geleceği açısından büyük bir önem arz ettiği bilinmekte.

Prof. Rektör Hamdullah Şevli, liyakat sahibi, başarılı, ehliyet kavramına önem veren ve mesleğini en iyi şekilde icra eden başarılı insanları belirli noktalara taşıması, Üniversite’ye verdiği önemin en belirgin işareti olarak ifade dildi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Fakültesi Başhekimliği görevine, Rektör Prf. Dr. Hamdullah Şevli tarafından atanması yapılan, Van’ın yetiştirdiği başarılı isimlerden biri olan Yrd. Doç. Dr. Ümit Haluk İliklerden, önemli bir göreve atanmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve bu yolda kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiği belirtildi.

Prof. Dr. Rektör Hamdullah Şevli konu ile ilgili yaptığı açıklamada, başarılı isimlerin zamanı geldiğinde elbette hak ettiği yerlere geleceğini belirterek; “Hepimizin ortak değeri Van ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesidir.

Göreve geldiğimiz günden bu yana liyakat sahibi kişilerin kilit noktalara gelebilmesi anlamında çabamızı sürdürüyoruz.

Üniversiteyi, Üniversitenin kadrosunu, eksiklikler ve yapacaklarımız projeler konusunda biraz zamana ihtiyacımız vardı. İnşallah bundan böyle hep birlikte Van ve Van Üniversitemizim en iyi yerlere taşıyacağız.

Bu konuda kimsenin en ufak kuşkusu bile olmasın. Elbette eksikliklerimiz ve yanlışlarımız olabilir bunları minimize etmek konusunda el birliği ile hareket edeceğiz. Tıp Fakültesi Başhekimliği görevine atanmasını yapmış olduğumuz Yrd. Doç. Dr. Ümit Haluk İliklerden kardeşimize üstün başarılar dileriz” dedi.