Kurum öğretmenleri, öğrenciler, Okul Müdürü, Müdür yardımcıları, Okul Aile Birliği temsilcileri ile Van orman işletme şefi Ferit Dehşet ve personel Abdulvahap Kurt’un katılımı ile yapılan programda konuşan Okul Müdürü Selim Kurt, Öğrencilerin çevreye duyarlı olmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

Sarı Süleyman Anadolu Lisesi Müdürü Selim Kurt, Eğitim kadar da Öğretimin de çok önemli olduğunu belirterek;  "Amacımız öğrencilere hem değerler eğitimi kapsamında çevreye duyarlı olmayı öğretmek hem de ağacı sevdirmektir. Çevre ve doğa sevgisi küçük yaşta başlar. Bu anlamda okul idarecileri, Öğretmenleri ve Öğrencileri ile güzel bir birliktelik sağlamış bulunmaktayız. Bu güzel birlikteliğimizi fidanların toprakla bütünleşmesi gibi sağlam olmasını sağlıyoruz. Doğaya olan sevgimizi ölümsüzleştirmek bakımında, Fidanlarla adeta toprağa “mühür” vurduk. Her bir öğrencimiz her bir fidanla toprağa mühür vurdu. Böylelikle gelecek nesillere iyi bir orman hediye etmiş olacağız” dedi.

Sarı Süleyman Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Mücahit Erarslan ise, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikin’ Hadisi şerifine uygun olarak yaşamın devam etmesi gerektiğini belirtti. Okul Yönetimi, Okul çevresinin yeşillendirme çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı .