Belediyemizin konferans salonunda düzenlenen toplantıya İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş, İpekyolu Belediye Zabıta Müdürü, ilgili sanayi işletmelerinin oda, kooperatif ve sanayi site başkanları ile izinsiz olarak mahalle aralarında hizmet vermeye devam eden işletmeciler katıldı.

Toplantıda İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Eylül ayı içerisinde başlatılan ve halen devam eden, yönetmeliğe aykırı işyerleri tespit edilerek, belediyemiz tarafından mevzuat çerçevesinde sağlanacak destek ve imtiyazlar hakkında katılımcılara bilgilendirmeler verildi.

Bu doğrultuda yapılan çalışmalar ile izlenecek yol haritası üzerinde durularak söz konusu esnaflarımızın mağduriyet yaşamamaları için ilgili kuruluşlar, belediyemiz temsilcileri ve esnaflar ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

İpekyolu Belediyesi yönetmeliğe aykırı işyerlerinin faaliyeti sırasında çevresinde bulunanlara fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden zarar veren müesseselerin, vatandaşların huzurunu bozmadan ve esnaflarımızın da mağduriyet yaşamadan her türlü desteği sağlamaya ve benzer çalışmalar yürütmeye bundan sonrada devam edecektir.