İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi” kapanış programı için Van’a gelen Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, programın ardından Edremit Ayhan Şahenk Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.

Okul hakkında bilgi alan Genel Müdür Bilgili, sınıfları tek tek dolaşarak, öğrencilerle sohbet etti, yapılan faaliyetleri inceledi.

Daha sonra beraberindekilerle birlikte Van Özel Eğitim Meslek Lisesi’ni ziyaret eden Bilgili, burada yapılan çalışmaları inceledi, atölyeleri gezdi ve öğrencilerin sıkıntılarını dinledi. Okulun pansiyonunu da ziyaret eden Bilgili, öğrencilerle sohbet etti, taleplerini dinledi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili okul ziyaretleri kapsamında daha sonra İpekyolu Konya Beyhekimi Özel Eğitim Okulu’nu ziyaret etti.

Özel eğitim okul müdürleri ve RAM Müdürleri tarafından karşılanan Bilgili, burada sınıf ziyareti ve atölye ziyaretinin ardından toplantı gerçekleştirdi.

Van’ın özel eğitim ve rehberlik hizmetlerine yönelik genel bir değerlendirilmesine yönelik yapılan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Kürşat Dulkadir, toplantının ardından Van temasları kapsamında ilin tarihi yerlerini gezdi.