"Hayat ve Hikmet Okulu" sloganı ve felsefesiyle yola çıkan Özel Çınar Eğitim Kurumları şeffaflığı, dürüstlüğü ve ilkelerine olan bağlılığı sayesinde, ortaya koyduğu başarıyla her yıl sayıları yüzleri bulan öğrenciyi Türkiye'nin seçkin üniversite ve bölümlerine yerleştirme başarısı göstererek öğrencileri hedeflerine ulaştırma mutluluğunu yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor.

  Bölgede ve özellikle de Van'daki seçkin eğitim kurumları arasında yıllardır sahip olduğu ilkeli kimliğinden ödün vermeden eğitim hizmeti vermeyi sürdüren Özel Çınar Eğitim Kurumları hep ilk sıralardaki yerini korumuştur.

  Özel Çınar Eğitim Kurumları tecrübeli öğretmen kadrosu, seçkin ve zengin yayınlarıyla ve en önemlisi de dürüst ve sıcak yaklaşımıyla adeta insana kendi evinde olma samimiyetini yaşatan bir kurum kimliğine sahiptir.

  Özellikle de son birkaç yıldır Özel Çınar Öğretim Kursu'nun yönetimine, alanında tecrübeli olduğu kadar, ilkeli duruşuyla da kendini kanıtlamış olan Taner Çokbakar'ın geçmesiyle; bu kurumun eğitim felsefesini özetleyen "Hayat ve Hikmet Okulu" sloganı adeta somutlaşmış oldu.

  Bugün bütün dünyayı küresel çapta tehdit eden COVİD-19 virüsünün etkisini Türkiye'de de hissettirmesiyle birlikte kamu ve özel bütün eğitim kurumları zorunlu olarak eğitime ara verdiler. Ancak her zaman olduğu gibi,  bugün de küresel bir tehdit olan bu felaket karşısında, sermayeden önce öğrencilerini öncelikli olarak düşünen yeni dinamik ekip kolları sıvadı ve eğitimde örnek olacak bir adıma daha imza attılar.

  Peki ne oldu?

  Özel Çınar Eğitim Kurumları'nda "Kaosa ve ilkesizliğe yer yoktur !" parolasıyla kolları sıvadılar. Yılların tecrübesi ve yönetme başarısına sahip olan güçlü yönetim, öğrencilerinin mağdur olmamaları için hiç zaman kaybetmeden Van'da yerel yayın yapan bir televizyon kanalı olan Akdamar tv'de, tecrübeli kadrosuyla canlı derslere başladılar ve adeta sınıfı her eve taşıdılar. Sınıfı 'her eve taşıdılar' diyorum çünkü her şeyden önce eğitimi ilke edinmiş olan Özel Çınar Özel Öğretim Kursu, bu hizmeti sadece kendi öğrencilerine değil faydalanmak ve takip etmek isteyen bütün öğrencilere taşıyarak fırsat eşitliğini sağladılar.

  "Hayat ve Hikmet Okulu" felsefesiyle yola çıktığı günden beri, eğitimde kaliteyi ve ilkeli olmayı temel amaç edinen Özel Çınar Eğitim Kurumları, her zaman olduğu gibi bugün daha fazla alkışlanmayı ve desteklenmeyi hak ediyor.

Haber / Yorum: Mehmet Fatih Işık