Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı tarafından yapımına başlanılan Meslek Lisesi inşaatının hızla ilerlemesi büyük takdir gördü.

1500 Öğrenci kapasiteli olarak düşünülen Teknik ve Meslek Lisesi kısa süre önce, ihaleye çıkarak yapımına başlandı. Öğrencilerin meslek sahibi olmasına yönelik yapılan eğitim yuvası aynı zamanda, istihdama da büyük katkı sunacağı belirtildi. Deyim yerinde ise, bacasız Fabrika olarak halkın hafızasında yer edinmeye başlandı.

Konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan; “Organize sanayimizin yerleşkesi içerisinde inşaatına başlanılan Teknik ve Meslek Lisesi kolej şeklinde bir eğitim yuvası olacaktır. Uzun zamandır bu okulun yapılması için çalışmalar yürütülüyordu. Okulun ihalesini yapmak ve temelini yapmak bize nasip oldu. Bu konuda kendimizi şanslı görüyoruz. Birkaç sanayicimizde hisse sahibi oldu. İsteyen sanayicimiz istedikleri zaman aynı şartlarda bize müracaat etmeleri halinde hisse alabilecekler. Biz hisse alımı konusunda kimseye engel olmadık olmayız da. Çok şeffaf bir yönetim anlayışımız var. Organize Sanayi Bölgemizde kurulacak olan Teknik ve Meslek Lisemizin, hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gençlerimizin meslek edinmeleri ve akabinde iş sahibi olabilme imkanı oldukça yüksek olacak. Bu okulun yapılmasında emeği geçen başta Müteşebbis heyeti başkanımız sayın Van Valimiz Murat Zorluoğlu olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz” diyen Aslan Okulun 2018-2019 eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini de sözlerine ekledi.

Özel Van OSB Mesleki ve Teknik Kolejinin yaklaşık on bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulacağını ifade eden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, “Okulumuz, sekiz bin metrekare kapalı alanı, kırk beş derslik, on atölye, laboratuvar, yemekhane, konferans salonu, kültürel ve spor alanlarından oluşan bir eğitim kampüsüdür. Tahmini yatırım değeri on üç milyon olan okulumuzda yaklaşık bin 520 öğrenci eğitim görecektir. Yapacağımız Okulda idareci, öğretmen ve hizmetlilerden oluşacak en az 150 kişilik bir istihdam hedefliyoruz. Eğitim kurumumuzda bilişim ve endüstriyel otomasyon, elektrik elektronik teknolojisi, kimya teknolojisi ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim verilecektir” dedi. Haber/Yorum: Nazlı Timur/Van Havadis