Derneğe ait büroda gerçekleştirilen etkinlikte, Van Oturma Gecesi ekibi birbirinden güzel eserler seslendirdi, çiğ köfte ikramında bulunuldu.

Van’da görev yapan ulusal ve yerel gazete çalışanları ‘24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’ etkinliğinde bir araya geldi.

Van Kültürü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kaya Ortasaç ve yönetimi tarafından basın mensuplarına yönelik hazırlanan etkinlik bir hayli renkli geçti.

Gecede basın mensuplarının bu önemli gününe özel Türküler seslendiren Van Oturma Gecesi ekibi etkinliğe neşe kattı.

Çiğ köfte ikramının yapıldı gecede ‘24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’nı kutlayan Van Kültürü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kaya Ortasaç, halkın gözü, kulağı ve sesi olan basının önemine değindi.

Basının doğru, güvenilir, nitelikli ve objektif haberleriyle daima toplumun beğenisini kazandığını belirten Ortasaç, bu önemli günde basınla bir arada olmak istedikleri, az da olsa basın çalışanlarının iş yoğunluğundan ayrılıp stres atmalarını sağlamak istediklerini söyledi.

Basının kente katısından söz eden Başkan Ortasaç, toplumun vaktinde ve doğru bilgilendirilmesinde basına çok büyük görevler düştüğünü söyledi.