Kısa zamanda, Eğitim alanında büyük bir başarı elde eden Bil Koleji, Van’ın eğitimine de büyük katkı sunduğu gerçeği kendini iyice hissettirdi.

Geçtiğimiz günlerde, ara sınıflar için Van genelinde yapılan deneme sınavında, ilk sırayı başka okullara kaptırmayan Bil Koleji, başarı sıralamasında açık ara ile birinci olarak ipi göğüsledi. Bu anlamda, Mart 2018’de yapılacak olan ‘Dünya inovasyon Okulu’, “Okula Kabul/bursluluk” sınavının çok önemli olduğunu belirten yetkililer, geleceğin teminatı olan Öğrencilere, iyi bir gelecek hazırlamak isteyen her veli çocuğunu, Mart ayının ilk haftasında, Bil Koleji tarafından yapılacak olan sınava hazırlaması gerektiğini belirttiler.

Bil Koleji kurucu üyesi ve okul Müdürü Abdulmenav Hemedoğlu yaptığı açıklamada, Mart ayının ilk haftasında yapılacak olan “Okula kabul/bursluluk” sınavının çok önemli olduğunu hatırlatarak; “Öğrencilerin geleceğini oldukça etkileyecek olan, ‘Okula Kabul ve bursluluk sınavı’ her öğrenci için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Van genelinde önemli bir sınav yapmayı hedefliyoruz. 3.4.5.6 ve 7. Sınıflar için yapacağımız sınav, Van genelinde okuyan Öğrenciler için hazırlanan bir sınavdır. Yapacağımız sınav tamamıyla ücretsiz olacaktır. Yapılacak olan bu sınavda, başarı elde eden Öğrenciler, burslu olarak okumayı hak edecekleri gibi, uluslararası başarılara imza atan Bil Koleji okullarına da kayıt yapabilecekler. Bil koleji Okulları olarak, öğrencilerimizin geleceğini hazırlamak anlamında kendimizi sorumlu görüyoruz. İyi bir eğitim, iyi bir nesil, bizim değişmez öngörümüzdür. Nitekim geçtiğimiz günlerde, Van genelinde yapılan ara sınıflar deneme sınavında, yine Van Bil Koleji açık ara ile birinci olmayı başarmıştır. Bu başarıda emeği geçen Öğretmenlerimizi ve Öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz” diyen Van Bil Koleji kampüsü Müdürü Abdulmenav Hemedoğlu, Mart ayının ilk haftasında, yapılacak olan önemli sınava, girecek olan Öğrenci ve Öğrenci Velilerinin, en yakın zamanda, Van Bil Koleji’ne uğrayarak gerekli bilgileri alabileceklerini söyledi.