Okul meclis başkanlığı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Seyithan Ekinci, seçimlerin çok demokratik bir ortamda geçtiğini belirtti

Okul müdürü Seyithan Ekinci okul meclis başkanlığı seçimlerinde öğrencilerin gösterdiği performanstan dolayı başkan adaylarını kutladığını ifade ederek; “Öğrencilerimizde demokrasi bilincini ve kültürünü oluşturabilmek adına Okul Meclis Başkanı Seçimi okulumuzda, Millî Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul meclisleri yönergesine göre belirlenen kurallar çerçevesinde ve demokratik seçim esaslarına uygun bir şekilde yürütüldü.

Okuldaki seçim süreci aday öğrencilerin kendilerini ve de  projelerini tüm öğrencilere anlatmalarıyla başladı. Tam bir seçim havası oluştuktan sonra bugün öğrencilerimiz kurallara uygun şeffaf bir ortamda oylarını kullandılar. Oy kullanma süreci bittikten sonra yine aynı hassasiyetle oyların sayımı yapılıp sonuçlar öğrencilere ilan edildi. Okul Meclis Başkanı Seçim Sonucunda; M. Metehan POLATER adlı öğrencimiz en fazla oyu alarak Meclis Başkanı olmuştur.

İnanıyorum ki, bu tür faaliyetler eğitim ve demokrasi adına bilinçli bireyler yetiştirmemizde önemli bir rol oynayacaktır” dedi.