Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminere, katılım çok fazla olunca izdihama neden oldu. Oturacak yer bulamayan birçok izleyici, programı ayakta takip etmekle yetindi.

Program öncesi kısa bir açıklama yapan Özel Van Çözüm Temel Lisesi kurucu üyesi eğitimci Necmettin Çeliker, öğrencilerinin moral ve motivasyonu konusunda hiçbir etkinlikten kaçınmadıklarını belirterek; “Bizler öğrencilerimizin başarısı için çaba gösteriyoruz. Her bir öğrenci bizim için çok özeldir. Öğrencilerimizin başarısı okulumuzun başarısıdır, bizim başarımız ilçemizin başarısıdır, ilçemizin başarısı ilimizin başarısıdır. Bunlar zincirleme bir şekilde birbirini tamamlayan unsurlardır. Yeter ki azimli olun, yeter ki istekli olun. Bizler size güveniyoruz. İnanıyorum sizler de bizi mahcup etmeyeceksiniz. Bugün sizler için Türkiye çapında oldukça isim yapan, verdiği başarılı konferanslarla isminden söz ettiren eğitimci-psikolog Mine Aktaş’ı sizler için Van’a getirdik. Umarım faydalı bir seminer olur” diyen Çeliker, ilgi gösteren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmalardan sonra, psikolog Mine Aktaş, moral ve motivasyon konusunda öğrencilere birbirinden önemli bilgiler aktardı. Slayt eşliğinde yapılan sunum, öğrenci ve velilerin büyük beğenisini kazandı.

İki oturum halinde yapılan seminerin, birinci bölümü öğrencilere yönelik olurken ikinci oturumu ise velilere yönelik yapıldı. İkinci oturumda açılış konuşmasını Okul Aile Birliği Başkanı Gazeteci- Yazar Ayhan Yazlık yaptı. Aile Birliği Başkanı Ayhan Yazlık, velilere yönelik yaptığı konuşmada, velilerin öğrencilere sahip çıkmasını ve özellikle okul önlerinde kol gezen madde bağımlıların tehlikeli boyutuna dikkat çekti. Öğrenci ne kadar başarılı olursa olsun, madde bağımlısı birinin tuzağına düşmesi halinde, ne diplomanın ne de başarının hiçbir faydası olmayacağını söyleyen Yazlık, özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerin takip altında tutulması gerektiğini belirtti. Okul Aile Birliği Başkanı Yazlık, böylesi önemli bir programın düzenlemesinde emeği geçen Kurucu üye Necmettin Çeliker, Okul Müdüresi Nazan Dağdemir ve Okulun Öğretmenlerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.