Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Van Ticaret Borsası iş birliğinde her yıl yapılan eğitim yardımları, 2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Van Ticaret Borsası iş birliği ile öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

VANTB tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan eğitim yardımları, bu yıl da belirlenen okullarda dağıtıldı. VANTB Başkanı Nayif Süer, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve Milli Eğitim Şube Müdürü M.Şirin Atlı, Bostaniçi Karpuzalan İlköğretim Okulunda öğrencilerle bir araya gelerek çantaları kendi elleriyle öğrencilere verdiler.

VANTB Başkanı Nayif Süer, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ile ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşarak kırtasiye yardımında bulunduklarını belirtti. Süer Yaptığı açıklamada: “TOBB ve borsamızın öz kaynak desteği ile hazırladığımız kırtasiye paketlerini bu yıl da öğrencilerimize iletmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Tevke’de bize eşlik ederek öğrencilerimizin sevincine ortak oldu. Kendilerine duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Borsa olarak başta eğitim olmak üzere sosyal sorumluluk projelerini son derece önemsiyoruz, imkanlarımız ölçüsünde destekliyoruz.

Bu yardımların yapılmasında büyük emeği olan, ilgisi ile her daim yanımızda olan, camiamızın gururu Birlik Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na eğitime gösterdiği hassasiyet ve katkılarından dolayı minnettarız’ dedi.