Van’ın Muradiye ilçesinde bulunan eşsiz doğa güzelliğiyle bilinen Muradiye şelalesi her zaman görülmeye değer.

Muradiye Şelalesi, özellikle ilkbaharda suların coşkuyla akmasıyla ve yeşilliğiyle kartpostallık bir görüntüye sahip. Yerli, ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Muradiye Şelalesi yaz olmasına rağmen azalmayan suyu sayesinde doğa severlerin buraya gelip hem piknik yapma hem de bu güzelliği ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmektedirler.

Muradiye Kaymakamı ve belediye Başkan Vekili Harun Yücel, Muradiye Şelalesi için bir proje yaptıklarını ve önümüzdeki hafta içinde ihaleye çıkacaklarını belirterek, bu proje sayesinde Muradiye Şelalesi çok daha insanların gelip kalmalarını ve görmelerini sağlayacağını söyledi. Yücel, bu yıl içerisinde bitirmeyi planladıklarını ve bu proje hakkında ileriki günlerde geniş bir şekilde basına ve kamuoyuna tanıtacağını ifade etti.

Van Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık ise çok güzel ve görülmeye değer bir yer olduğunu ifade ederek, “Biz her ilçeyi ziyaret ediyoruz. ABB olarak ilçelerdeki Kayyumların çalışmaları yaptıkları hizmetler hakkında bilgi ediniyoruz. Fikirlerimizi ve düşüncelerimizi kendileriyle paylaşıyoruz. İlçe ve halkımız için en güzel işleri yapmak için kendilerine her türlü destek vereceğimizi beyan ediyoruz. Muradiye Şelalesi eşine az rastlanan bir doğa güzelliğidir. Bunu iyi değerlendirmek lazım. Nitekim Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili sayın Harun Yücel bununla ilgili bir proje geliştirmişler ve ihalesi yapılacak. İnanıyorum bu proje bittiğinde Muradiye ilçesi daha güzel olacaktır.” Şeklinde konuştu. Haber/Yorum: Necmi İdiz