Törende bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ortasaç, “AK Parti yönetiminden istifa edip Milliyetçi Hareket Partisi MHP’ye katılımda bulunduk. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi MHP'ye Van il seçim bürosuna gelerek kendilerine 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde destek vermek için katılım sağladık. Bu dönem yapılacak olan seçimlerin önemi hem Van ilimiz hem de Ülkemiz açısından büyük önem taşıyor. Bizim gönlümüzden geçen, Van ilimiz için MHP’nin de Milletvekilinin olması ve bizleri TBMM’de en güzel bir şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Bu geçişimiz inşallah MHP’ye hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.

MHP Van Milletvekili adayı Ramazan Üçbaş, “Bu güzel Ramazan Ayı’nın içerisinde Van ilimizin şerefli ve medarı iftiharı olan, Bin yıldır bu bölgede yaşayan değerli büyüklerimiz, değerli katılımcılarımız 25 bin oy potansiyeline sahip olan aşiretimiz bugün Milliyetçi Hareket Partisine katılım yapmıştır. Van Kültürü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Spor Kulübü Başkanı Sayın Kaya Ortasaç beyefendiye rozetini takacağız ve Milliyetçi Hareket Partisine katılımını gerçekleştireceğiz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun temennilerinde bulunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Milliyetçi Hareket Partisi MHP İl Başkanı Salih Güngöralp tarafından Van Kültürü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Spor Kulübü Başkanı Kaya Ortasaç’a MHP rozeti takıldıktan sonra program son buldu.