Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezimizce 12.02.2018 tarihinde yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın çok bulutlu zamanla yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerin kar yağışlı geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezimizce 13.02.2018 tarihinde yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın çok bulutlu zamanla yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerin kar yağışlı geçmesi beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin edilmektedir. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Rüzgârın ise güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

Bölgede en düşük sıcaklıklar; Van’da 0,9, Bitlis’te 0,4, Hakkâri’de 1,8 ve Muş’ta 3 derece olarak ölçülmüştür.

En yüksek sıcaklıkların ise; Van’da 4, Bitlis’te 4, Hakkâri’de 5, ve Muş’ta 8 derece olması bekleniyor.

Van Gölü: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta."