Van Mehmet Erdemoğlu Endüstri Meslek Lisesi’nde konferans salonunda yapılan seminerde “ENDÜSTRİ 4,0 ve SCODE KOD” ve dünyası üzerine Trakya Kalkınma Ajansı ve TEB ortaklığı ile düzenlenen "Yeni İşim Girişim" Programı hakkında bilgiler verilerek, bilişim ve elektrik elektronik bölümünde olan öğrencilere daha kapsamlı bir şekilde anlatıldı.

Yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı seminerde Kadircan Kırkoyun, uzaktan bağlantı ile söyleyiş sağlandı. Seminer öğrencilerin ilgi odağı oldu. Seminere katılan Van Mehmet Erdemoğlu Endüstri Meslek Lisesi okul müdürü Kemal Aydın  “Van’da ilk ve tek bizim okulda endüstri 4,0 scode kod semineri düzenlendi. Öğrencilerimiz ise bu seminer sayesinde bilgi sahibi oldular” dedi.

Kadir can Kırk oyun “Endüstri 4,0 scode kod sayesinde öğrenciler daha motivasyon ve daha bilgili olabiliyorlar. Endüstri 4,0 scode kod sayesinde iyi bir üretken olabilirler” dedi. Seminer üç saatin ardından soru ve cevap ile son buldu.

 

Bize destek olan ve bu haberi yaparak bizi destekleyen Anadolu Basın Birliği (ABB), ve Van Havadis Gazetesine teşekkür ediyorum" dedi. Haber yorum: Sefa Bildik/Van Havadis