MASKELİ AK PARTİLİLER

Bir Yönetim oluşur da, bu kadar mı kötü oluşur. İlk gün ne demişsek şimdi de aynısını söylüyoruz. AK Parti Van İl Başkanlığı'na atanması yapılan Sayın Kayhan Türkmenoğlu'na söz vermiştik. Kesinlikle hiç bir şeye müdahil olmayacağız iyi yada kötü.

Tüm İlçe ve İl Kongreleri bitikten sonra, kendimize göre analiz yapacağız demiştik. Şimdi hayretler içerisinde izliyorum, İlçeler dâhil olmak üzere, bir Yönetim kadrosu bu kadar mı kötü olur. Yani insan mumla arasa ancak bu kadar Fetöcü ve PKK'lıyı bir araya getirebilir.

 Her zaman diyorduk, gerçek AK Partililer 7 Haziran seçimlerinde kendilerini ispatlamıştı. Dönüm noktası 7 Haziran seçimleriydi. Nasıl ki Fetö yandaşı ve Fetö karşıtı olanlar 17-25 Aralık Operasyonunda ayrıştıysalar, 7 Haziran seçimlerinde de, adam gibi ortada duran, kele koltukta dolaşan, her türlü tehditlere rağmen AK Parti tarafında duranlar evet  işte gerçek AK Partililer onlardı.

Şimdi siz kalkıp, gerçek AK Partilileri elinizin tersi ile ötekileştireceksiniz, Fetö ve PKK maskesini çıkarıp AK Parti maskesine bürünen sözde AK Partili olmuş vatan hainlerini ilçe ve ilin yönetimine alacaksınız. Kesinlikle bu kabul edilir bir şey değil.

  İşte Recep Tayyip Erdoğan bu şekilde yalnızlaştırılıyor. İşte bu şekilde Türkiye çıkmaza giriyor. Bölge Koordinatörü Sayın 'Mücahit Daloğlu' başta olmak üzere, AK Parti'yi dirhem dirhem bitirme çalışmalarını müthiş bir şekilde işletiyorlar.

Bir dönüm noktası olan 7 Haziran seçimlerinde, AK Parti karşıtı ne kadar kişi veya kişiler varsa, sanki bilerek ve seçerek, bu gün yönetime alınıyor olması her şeyi ortaya çıkarıyor. Yönetimin hepsini eleştirmek elbette doğru değil, il ve ilçe yönetiminde çok değerli çok saygın isimler var buna asla şüphe yok.

Ama "Maskeli AK Partililer" gerçek AK Partilileri çok rahat harcayacak güce sahiptirler. Çünkü "maskeli AK Partililerin" ağzı çok güzel laf yapıyor, her türlü kılığa çok çabuk ulaşabiliyor. Bizler, susmuştuk kongrelere ve Yönetime hiç müdahil olmadık. Ama gelindiğimiz noktada artık konuşmanın ve gerçekleri dile getirmenin zamanı geldiğine kanaat getirdik.

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, nasıl yanılır? Nasıl yanılgıya düştü? Halen aklım ermiyor. AK Parti ve Türkiye için bir dönüm noktası olan 7 Haziran seçimlerinde, birileri ölümüne sandığa gitti. Bugün yönetime girenlerin bazıları ise, AK Partiye oy verenleri ölümle tehdit ediyordu ve  aynı zamanda o gün için pikniğe gitmekten de geri kalmadılar. Yetmezmiş gibi, AK Parti'ye oy vermeyenlere  deniz kenarında, dana, koyun, kuzu kestiler. Bugün bakıyoruz yönetime girmişler. Sosyal medyada, AK Parti ve AK Partililere tehdit savuranlar, PKK ağzıyla konuşanlar Yönetime girmiş. Tek kelimeyle helal olsun. Bize düşen, hepsini kutlamak ve bu işleri nasıl başardıkları konusunda "Maskeli AK Partililer” den biraz ders almaktır.

Çözüm sürecinde törenle PKK'ya katılanlar, bu gün törenle AK Parti'nin yönetiminde yer alıyor! Vallahi helal olsun bu "bukalemun" görünümlü insanlara. Aslında Kayhan Türkmenoğlu deneyimli bir siyasetçidir, Milletvekilliği yapmış, Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunmuş biri, nasıl bu kadar yanılgı içerisine girebildi halen aklım almıyor. Sadece, ben değil, AK Parti'ye gönül vermiş, seçmenin %90'nı halen şokta. Acilen bir çözüm bulunmaz ise,  "aha burada yazıyorum" AK Parti, Van'da tabela partisi olmaya doğru koşar adım yaklaşmış olacak. Genel Merkez bu sese kulak vermezse, Türkiye'ye çok yazık olacak.

KIRIK KALEM: Ayhan Yazlık