Marifet Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Yüksel Yumak, Eğitim sisteminin ülkemizde en çok konuşulan konuların başında geldiğini belirterek, yeni sistemin iyi olacağına inandığını belirtti.

Yumak; "Eğitim sistemi ülkemizde en çok tartışılan konuların başında gelmektedir. 

Bir ülkenin gelişiminde önemli bir yer tutan eğitim sistemi, devletin yönetilmesinden ekonomik ve sosyal hayatın işleyişine kadar pek çok alana doğrudan etki eden bir alt yapı konusudur. Eğitim sistemi iyi olmayan ülkeler hem gelişmişlik oranı düşük olma eğiliminde hem de beyin gücü açısından oldukça geri kalabilmektedir.

Her ülke, eğitim sistemine geniş bir yatırım alanı olarak bakmalıdır. Türkiye’de uzun yıllardadır oturmuş bir eğitim sistemi sorunu bulunuyor. Eğitim sisteminde sürekli köklü değişiklikler yapılması var olan eğitim düzeyini de olumsuz yönde etkilemekte.

Bu anlamda Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk'un hayata geçirmek istediği Eğitim sistemi, öğrencilerimiz açısında iyi sonuçlar doğuracağına inanıyoruz" diyen Yumak, "Van Özel Marifet Eğitim Kurumları olarak, geleceğimizi emanet edebileceğimiz iyi nesiller yetiştirmek için eğitime çok büyük önem veriyoruz.

Bünyemizde bulunan her bir gence iyi bir gelecek hazırlamak bizim için, dünyanın en önemli işidir" diyerek, eğitimin önemine dikkat çekti.