Van Havadis Gazetesine gelen ihbarlarda, Van'da Yağmur yağdıktan sonra  musluklarda "kumlu su" aktığı  belirtildi.

İstasyon Mahallesinin bazı sokakları başta olmak üzere, birçok yerleşim yerlerinde, musluklarda "kumlu su" akıyor olması akıllara durgunluk getirdi.

Van Havadis Gazetesine açıklamalarda bulunan vatandaşlar, "Yaklaşık bir iki ay öncesine kadar, VASKİ kurumu tarafından su depolarında yenilme çalışması yapıldığını biliyoruz. Dünya kadar paralar harcandı. Bu harcanan paralar devletimizin yani bizim paramızdı. Madem ki su depolarında yenileme ve iyileştirme yapıldıysa, musluklarımızda "kumlu su" nasıl geliyor.

Çocuklarımıza "kumlu su" içirmek ne kadar sağlıklıdır? Depo yenileme ve depo ıslahı olduysa, yani su depolarının içlerine mermer ve fayans düşendiyse, bu "kumlu su" nasıl ve nereden geliyor? Asla kimseyi zor durumda bırakmak istemiyoruz ama hakkımızı da aramak istiyoruz. VASKİ'den aklı selim bir cevap bekliyoruz" diyen vatandaşlar, "bizi üzen konu, devletin parası bir yere harcanırken neden doğru dürüst harcanmadığıdır.

Devletin her kuruşu bizim için çok önemlidir. Su depoları yenilenmişse, sularımızın temiz gelmesi lazım. Nasıl oluyor da musluklarımızda "kumlu su" geliyor. Bu konuda bir açıklama yapılmasını bekliyoruz" diyerek tepkilerini ortaya koydular.