Fikir, girişim ve yatırım amaçlı, farklı sektörlerde faaliyet gösteren, iş insanlarından oluşan’’Dostluk Grubu’’ kuruluş yılı olan 2016’dan itibaren günümüze kadar bir çok sosyal ve akademik projelerle istikrarlı bir şekilde birlikteliği devam eden grubun, ilk ticari projesi olan,Van Tekstil Kent Özel İhtisas Üretim Alanında kurulumu tamamlanan“Gömlek Üretim Tesislerinin”resmi açılış töreni bugün yapıldı.

 Bölgeye ve ülkeye istihdam ve ihracatta önemli katkısı olacağ belirtilen Fabrika, 7.000.000 TL. yatırımla kuruldu. Tekstil fabrikası,  4.000. m2 kapalı alanda, teknolojik makinalarla, günlük 3.000 adet üretim kapasitesiyle, 500 kişilik istihdam kapasitesine sahip olduğu belirtildi.

 Kendi sektörlerinde başarılı"15" iş insanının girişimiyle gerçekleşen ’’Dostluk Grubu’’ bünyesindeki yatırımın, kurucu ortakları; Hayrettin Gümüşkaya, Mehmet Avcı, Emel Elik Bezaroğlu, Aydın Altun, Evrim Rızvanoğlu, İshak Sevimli, Sinan Sevimli, Sevgi Başıbüyük, Tevfik Halitoğulları, Adnan Bayram, Adnan Aydın, Ceren Alpay, Abdulnasır Çetin, Serdar Kartal ve Coşkun Aslanparçası olduğu söylendi. 

Açılış töreninde Dostluk Grubu adına konuşan İşadamı ve Dostluk Grubu  

 Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Gümüşkaya; "Ortak girişim yatırımı olan bu tesis, bölgemizde ortak iş yapma kültürünün gelişmesinde, istihdamın %85 ini kadın çalışanlardan oluşturarak, bölge kadınının meslek edinmesinde öncü rol oynamış ve benzer oluşumlar için güzel bir model olmuştur.

  Gerçekleştirmiş olduğumuz bu yatırım süresince, ilgi ve desteğini gördüğümüz, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimize, Tekstilkent Özel İhtisas Alanının kurulumunda büyük emekleri olan Sayın Milletvekilimiz Burhan Kayatürk ve emeği geçen Valilerimize, bu tesisin firmamıza tahsisini sağlayan Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’na, Van Tso Başkanı Sayın Necdet Takva’ya, Tekstilkent Müdürümüz Sayın Selami Batmaz’a, istihdam edilen personel seçiminde ve mesleki eğitimlerinde en büyük destekçimiz olan İş Kur Müdürlüğümüze, Tüm Milletvekillerimize, değerli basın mensuplarına, açılışımıza il dışından ve ilimizden iştirak eden tüm dostlarımıza, bu tesisi omuzlayıp geleceğe taşıyacak sevgili çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza sonsuz  teşekkür ediyoruz" diyerek tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu. Van Havadis