İl Başkan adaylığını açıklayan Av. Savaş Nurulllah Kıylık, Anadolu Basın Birliği (ABB) ve Van Havadis Gazetesini ziyaret ederek adaylık süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan adayı Kıylık, hiçbir zaman AK Parti çizgisinden taviz vermediğini belirterek; “Siyasette hayatıma AK Parti ile başladım. AK Parti öncesi siyaset ile fazla ilgim olmazdı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset anlayışını, gördükten sonra, siyasete ilgi duymaya başladım.

Her zaman Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kendime örnek aldım. Bizlerde yerelde gençler olarak, AK Parti ruhuna ve Cumhurbaşkanımıza daha çok sahip olabilmek anlamında, daha çok risk almayı kendimize vazife yaptık. Cumhurbaşkanımızın gençlere oldukça önem verdiğini biliyoruz. Yerelde kentimize, özelde ise devletimize faydalı olabilmek için kesinlikle risk almak zorundayız. Elbette ki, Van’da İl Başkanı olmak öyle kolay bir iş değil. Büyük bir sorumluluk isteyen kutsal bir görevdir.

İl Başkanımız Av. Zahir Soğanda’nın istifasından sonra, büyüklerimizle yaptığımız istişareler sonucunda, AK Parti Van İl Başkan adayı olmak konusunda destur istedik. Aile büyüklerimizin ve dostlarımızın desteği ile bu kutsal yola çıktık. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inş. Bu önemli yolda, Yüce Rabbim bizleri, bize itibar eden dostlarımıza karşı utandırmasın” diyen Başkan adayı Kıylık, “Bizden önce AK Parti İl Başkanlığı görevini uzun süre yürüten Av. Zahir Soğanda ağabeyimize ve daha öncesinden de bu güne kadar görev alan tün dava adamlarımıza, teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Bizimle birlikte bu dönem aday olan bütün dava arkadaşlarıma da üstün başarılar dilerim. Kimin Başkan olacağı önemli değil, önemli olan gönül verdiğimiz AK Partimizin başarılı olmasıdır” diyerek,  siyasette güven ve itibarın çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı ve Van Havadis Gazetesinin imtiyaz sahibi Ayhan Yazlık, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu önemli yolda kendilerine başarılar dilediğini söyledi.