Geçtiğimiz günlerde Belediye Vanspor eski Teknik Direktörü Mehmet Tuğrul ile mevcut Başkan Servet Yenitürk arasında söz düellosu yaşandı.

Mehmet Tuğrul yaptığı açıklamada Belediye Vanspor’dan kaynaklı alacakların bir kısmını Ramazan hocanın alacağı olduğu ve ödemesini yaptığını iddia etmişti.

Konu üzerine Van Havadis Gazetesine açıklamalarda bulunan Ramazan Kıvanç , yaptığı önemli açıklamada şunları aktardı; “Söz konu açıklamada ismimin geçmesinden dolayı cevap vermek zorunda kaldım. Teknik Direktör Mehmet Tuğrul ile Vanspor kulübü arasındaki sözleşmesinden doğan alacaklarıyla ilgili, kulübü federasyona vermesi, Mehmet Tuğrul ile kulüp arasında olan bir durumdur. Bahse konu olan alacakta, şahsıma ait herhangi bir alacak yoktur.

Aksine almam gereken alacağı kulüpten almadım. Yine bahse konu olan evrak Birol Duman dönemine ait değildir.  2010 yılında Nihat Gezici ve Öner Yiğit dönemine aittir.  Konu ile ilgili o dönemki muhataplarından da bilgi alınabilir. Herhangi bir dahlimin olmamasına rağmen, ismimin geçmesi beni derinden üzmüştür. Bundan dolayı  cevap vermek durumunda kaldığım için üzgünüm” diyen Kıvanç, Belediye Vanspor başarılar dilediğini belirtti.