Asya Parlamenter Asamblesi dönem Başkanı ve AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van için gelen her projenin destekçisi olduğunu belirterek, 2018 yılında Van’ın çok daha güzel hizmetlere kavuşacağını söyledi.

Van Valisi Murat Zorluoğlu ile birlikte, Milletvekili Beşir Atalay’ın desteğiyle, bazı Bakanlarla görüştüklerini belirten Milletvekili Kayatürk, “Başkent Ankara’da, önemli  görüşmeler sağladık. Görüşmelerin neticesinde, kalkınma Bakanlığı’ndan çok önemli bir fon aldık. Yaklaşık 15 Milyon dolayında önemli bir meblağı, Van’a hizmet yapabilme desteği olarak aldık. Van için büyük önem arz eden “Kent meydanı” yapımında kullanılmak üzere, 11 Milyon civarında bir bütçe çıktı. Bu konuda Bakanlıktan gerekli sözü aldık. Bunun yanı sıra, Van ilimizde yapılacak olan kent kütüphanesi için ise 3.5 Milyon civarında bir paranın sözünü aldık. Kütüphane ve beraberinde kültür merkezi de yapılacak.

Bu projenin hayata geçmesi anlamında gerekli destek, Kalkınma Bakanlığı tarafından verilecek. Projenin sahibi ise Kültür Bakanlığı olacak.  Ayrıca Peynirciler Çarşısının da modernleşmesi anlamında ise 1.5 Milyonluk bir yatırım yapılacak. Bu önemli yatırımlar için bizden desteklerini esirgemeyen AK Parti Hükümeti ve yetkili Bakanlarımıza, Vanlı hemşerilerim adına teşekkür ederim” diyen Mv. Kayatürk, Van’a hizmet adına önemli girişimlerde bulunan Van Valisi Murat Zorluoğlu’na da teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. Van Havadis/haber merkezi