Seçim bürosu açılış törenine 19 Grubun temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seçim ofisinin açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Kandaşoğlu; " Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) seçimleri var. 19 Gruptan da aday listemizi hazırladık. Sizin geleceğiniz için bu dönem aday oldum. Sizler beni çağırdınız ve aday ol dediniz, ben de sizleri kırmadım ve aday oldum. Mesele Van olunca, herkes maddi ve manevi olarak biz varız. Bu kentte kimin kaç gram olduğunu en iyi bilen sizlersiniz. Kimin ne iş yaptığını çok biliyoruz.

2011 senesinde Van çok acı bir olay yaşadı. Depremde yaşamını yitirenleri rahmetle anıyorum. ancak bizler, bu ilde yaşamak zorundayız. Bu il hak ettiği yerde değil, biz ilin sorunlarını tek tek sıraya koyup çözmek zorundayız. Şayet, 19 altın proje ile seçilmemiz durumunda 19 grubun 19. sorununu hükümetle iş birliği yaparak çözüme kavuşturacağız" diyen Kandaşoğlu, seçmene hitaben sorunların çözümü konusunda beni seçmek zorundasınız dedi.
Ankara'da Çadır kuracaklarını söyleyen Kandaşoğlu, "Birinci gündem maddemiz bu ilin başına bela olan 650 Trilyon vergi borcunu, 60 aya ayrılan vergi terkinini çözeceğiz. Bu vergiyi biz isteyerek ödememezlik yapmadık. Yaşanan depremden dolayı ertelendi. Hükümetin bize sözü var en az %50 indirim. Biz hakkımız olan %50 indirimimizi istiyoruz. Hükümet bunu yapmazsa 5 tane özel uçakla Türkiye Cumhuriyetinin Maliye bakanlığı önüne gidip çadır kuracağız" diyen Kandaşoğlu, vergi terkini almadan Van'a geri gelmeyeceklerini söyledi.

İranlı Turistlere sahip çıkmanın şart olduğunu ifade eden Kandaşoğlu,İranlı Turistlerin, hükümetin politikalarından şikayetçi olduğunu belirterek; "Yurt içinden seyahat eden kim olursa olsun, en yüksek bilet 290 TL olması gerekir. İranlılar Newroz'da, Antalya, İzmir yada İstanbul'a gitmek istiyorlarsa, nasip olursa biz seçilirsek, bilet fiyat konusu öncelikli konularımızın başında yer alacaktır.
Bunun birlikte, Kapıköy'ün altyapısı, fiziki yapısı, her türlü sorunun çözeceğiz. Unutmadan söyleyeyim, OSB hak ettiği yerde değildir. Onu da hak ettiği yere getirmek için çaba göstereceğiz.
Avrupanın kültür merkezi Van olacaktır. 7 bin yıllık medeniyetlere beşiklik ettiğimiz için, Avrupa'nın da kültür merkezi Van olacaktır" dedi.
Kandaşoğlu ayrıca; "Edremit Toki ve Üniversite arasında kara taşımacılığına son vereceğiz. Bizimle birlikte deniz taşımacılığı olacaktır. İskele, Akdamar, Gevaş, hatta yolcu olursa Erciş, Ahlat ve Adilcevaz'a gemi ile gideceğiz. Beni dinlediğiniz için, 19 meslek grubu adına hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile seçim büromuzun açılışına katılan değerli misafirlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" diyen Kandaşoğlu; Memleketin geleceği açısından hayırlısı ne ise Allah bizlere onu nasip etsin diyerek, Ofisin açılışına katılanlara şükranlarını sundu.

HABER YORUM:SEFA BİLDİK