Almanya’nın aşağı saksonya eyaletinin Delmenhorst Parlement  üyesi ve Grup Başkanı Murat Kalmış Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Aslen Vanlı olan ve şuanda Almanya’da siyasi kimliği ile yaptığı başarılı çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren  Delmenhorst Parlement üyesi ve Grup Başkanı Vanlı Murat Kalmış, Cumhuriyetimizin 95. Yılı münasebetiyle yayımladığı mesajında, birlik ve beraberliğin önemine değinerek; “Bugün ülke bilinci ile  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde ve silah arkadaşları ile milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarındandır.

Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünde, bağımsızlığımızın ilan edilmesi anlamında hayatlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle bir kez daha rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.