Her yıl 8 Mart'ta  "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolaysıyla çeşitli etkinliler yapılır, 8 Mart gününe özel programlar ve özel kampanyalar düzenlenir. Van'da da AKKA İnşaat firması, 8 Mart "Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne" özel olarak başlattığı kampanya, oldukça anlamalı ve etkili oldu.

Müslümanlıkta "Kadın Sultandır" sloganıyla yola çıkılarak, Kadına verilen değerin önemi bir kez daha kendini gösterdi.  AKKA İnşaat yetkilileri, kadınların önemine değinerek;  "Kadın iyi bir Anne, iyi bir eş, iyi bir arkadaş, merhamet timsali, şefkat abidesi ve hepsinden önemlisi Allah'ın en güzel şekilde yarattığı, güzel, zarif, nazik ve kıymetli bir varlıktır" diyen AKKA İnşaat Firması yetkilileri, bu anlamlı güne farklı bir anlam katmak anlamında, güzel bir kampanya başlattıklarını söyledi.

AKKA İnşaat Firması, "Sıcak bir yuva dileğiyle" kimsenin yapamadığı en güzel inceliği ve en anlamlı kampanyayı, Kadınlar gününe özel olarak yaptı. AKKA İnşaat Firması yetkilileri, Kadınlar gününe özel olarak, oldukça anlamlı bir kampanya başlattı.  8 Mart ve 8 Nisan Tarihleri arasında, kadınların alacağı her konut için özel indirimler yapacağını duyuran AKKA İnşat yetkilileri, Kadınlara gösterilen saygı, aslında insanın kendisine gösterdiği, saygı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 Bu anlam ve duygularla, 8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününü kutlayan AKKA İnşaat Firması yetkilileri, kadınlara bir gün değil, her gün saygı duyulması gerektiğini özellikle belirtti.