Van’ın Başkale İlçesine bağlı İran’ın sınırında bulunan Böğrüpek Mahallesinde su sevinci yaşanıyor. Başkale’nin 2 bin nüfuslu en büyük mahallesine sınırdan getirilen su hattı hayat verdi.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ tarafından yürütülen çalışmalar sonucu, yetersiz kalan suya ek olarak yeni bir hat çekildi. Böğrüpek Mahallesine yapılan iki kaptaj ve yeni bir su deposu yapılırken, İran sınırına 2 km uzaklıktaki kaynaktan mahalleye yeterli su verilmiş oldu.

Mahalleli sevinçlerini gelen VASKİ heyetiyle paylaştı. Bir araya gelen mahalleli heyete hem teşekkür etti hem de ikramlarda bulundu.

Zor bir arazide yapılan çalışmalardan sonra mahalle yıllardır mustarip olduğu su sorunundan kurtarılarak yeterli suya kavuşturuldu.

Mahalleye giden VASKİ Gevaş Şube Müdürü ile Başkale şube Müdürü Taner Başhan’a teşekkür eden Böğrü pek Mahalle Muhtarı Senar Uğurlu, sesimizi duyup, bize kayıtsız kalmayan, anında çalışmayı başlatan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ile ekiplere teşekkür ederiz. Hizmette sınırın olmadığını ispatlayarak İran sınırına kadar hat çekildi, minnettarız” şeklinde konuştu.