İş yerlerimize misafir oldular ve işletmeler hakkında bilgi aldılar. Daha sonra ortak toplantı gerçekleştirildi. Bizler organize sanayi bölgemiz hakkında bilgilendirme yaptık. Halı hazır durumumuzun kritiğini yaptık.

İlimizin ve OSB’mizin ticari potansiyelini masaya yatırdık. Bölgemize yapılacak yatırımların imkân ve olanaklarını izah ettik. İlimize ve OSB’mize yatırım yapmanın avantajlarını konuştuk. İran ile ülkemiz ve ilimiz arasındaki ticareti ve üretimi geliştirmenin yollarının analizini yaptık. Ortak üretimin her iki ülkenin yararına olacağına hem fikir olduk. İran’ın zengin ham madde imkânlarını Türkiye’nin yüksek teknolojisi, kalifiye insan gücü, pazarlama kabiliyeti ve Türk markası ile uluslararası pazarlardaki gücü üzerinde duruldu. İranlı dostlarımızda ülkemiz ve ilimizle yapılacak ticari ve üretim ortaklıklarından memnuniyet duyacaklarını ve bu birliktelikler için ellerinde geleni yapacaklarını dile getirdiler.

İran ile Türkiye arasındaki sınır kapılarını özellikle Kapıköy Gümrük kapısını daha ekonomik kullanılması yönünde ortak düşünce ve kanaat teyit edildi. Verimli bir görüşmenin sonunda toplantı sonlandırıldı. Bizlerde OSB yönetimi ve ilimiz adına memnuniyetimizi dile getirdik.