İpekyolu Belediyesi tarafından vatandaşların gündelik hayatlarında dinlenmek, spor yapmak ve çocuklarıyla vakit geçirmek için yaptırdığı Karşıyaka Parkında, yeşil alanlardaki yürüme yolları, çocuk oyun alanları, fitness malzemeleri, basketbol sahası kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi.

İpekyolu’nda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından vatandaşların ödediği vergiler ile yapılmış olan parklardaki yürüme yolları, çocuk oyun alanları, fitness malzemeleri, basketbol sahası yeşil alanlar ve tel örgülere zarar verildi.

Yeni Mahalle Rüzgâr Sokakta bulunan Karşıyaka Parkında oyun grupları yakılmış, yürüyüş yollarında ki parke taşları sökülmüş ve parkı çevreleyen tel örgüler kesilerek büyük ölçüde zarar verildiği tespit edildi.

Olayın hemen ardından İpekyolu Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tadilat ve yenileme çalışmalarına başladı. Vatandaşların vergileri ile yapılan ve milli bir servet olan, tüm vatandaşların faydalandığı kamu mallarına zarar verenlerin yakalanması ve cezalandırılması için gerekli çalışmalar başlatılırken, belediye ekipleri bu tarz saldırılara karşı tüm vatandaşların duyarlı olmasını ve böyle bir olayla karşılaştıklarında polis ya da zabıta ekiplerine bilgilendirme yapmalarını istediler.