İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Dr. Semra Gümüş ve eğitim ekibi tarafından yapılan faaliyetlerde; üreme sağlığı ve kanser taraması, ağız diş taramaları, diyabet, hipertansiyon, ruh sağlığı gibi konular hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

Eğitim sonunda sağlık taraması yaptırmak isteyen kadın vatandaşlarımız İpekyolu Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlar ile İlçe Sağlık Merkezi’nde sağlık taramasından geçiriliyor.

Şu ana kadar Karakoç, Baklatepe ve Ağzıkara Mahallelerinde 105 kadın ve erkek vatandaşımıza sağlık eğitimi verildi. Karakoç Mahallesi’ndeki 55 kadın vatandaşımız da İpekyolu Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlar ile İlçe Sağlık Merkezi’ndeki kanser taraması ile ağız ve diş sağlığı taramalarından faydalandı.

İpekyolu Belediyesi ve İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda kırsal mahallelerimizde ki vatandaşlarımızın yaşam standartlarının iyileştirilmesi, koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi amacıyla İpekyolu Belediyesine bağlı 50 mahallenin tamamında bu hizmetlerin verilmesi planlanmaktadır.