Başkan Vekilimiz Aslan, şehir merkezinde vatandaşların uğrak noktalarından olan Sanat Sokağı başta olmak üzere, Ptt Caddesi, Kuş Kafesi Sokağı, Şemsiyeli Sokak ve Nur Baba Sokaklarında esnafla bir araya geldi.

Vatandaşların sorunlarını bizzat yerinde dinleyen Aslan, esnaflarla yakından ilgilenerek, yapılması gereken çalışmalar hakkında birim müdürlerine gerekli talimatları verdi.

Özellikle Sanat Sokağı’nda uzun zamandır halkın nazarında kötü imaj bırakan seyyar satıcı sorunu ve kaldırım işgali ile ilgili gerekli önlemlerin alınması konusunda birim müdürlerine gerekli hassasiyetin gösterilmesini söyledi.

Başkan Vekilimiz Sinan Aslan, incelemelerin amacının sorunları yerinde görüp esnaf ve vatandaşlarla istişare etmek olduğunu belirterek “Sanat Sokağı ve devamında bulunan diğer sokaklarımız için gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Burada özellikle sizlerle buluşarak sizlerin de görüşlerini almak istiyoruz. Sizler burada vergi veren, kira ödeyen, istihdam sağlayan, işverenler olarak her türlü zorluğa göğüs geriyorsunuz. Birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

En azından bizde burada sizlerle bir araya gelerek yanınızda olduğumuzu gösterip, çalışacağımız projelerde sizlerden gelen talepleri de dikkate alarak şehrimize yakışacak çalışmalar sunmak istiyoruz.” dedi.

Başkan Vekilimiz Sinan Aslan, halkla bütünleşerek yapılacak hizmetlerin daha verimli ve isabetli olacağını ifade ederek “Her zaman halkımızın ve esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Fırsat buldukça sizleri ziyaret edip, üzerimize düşen hizmetleri yapmanın gayreti içinde olacağız.

Yapacağımız hizmetlerin süreklilik sağlaması ve korunması konusunda sizlere de görevler düşüyor. Bu bilinç ve şuurla el birliği yaparak, ilimizin hak ettiği değere kavuşmasına destek olalım.” dedi.

Esnaf ve vatandaşlar ise belediyenin yaptığı çalışmalardan memnuniyet duyduklarını, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın samimiyetle sorunlarını dinlemesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek teşekkürlerini sundular.