Gerçekleşen kongrede Eş Başkanlığa Behice Orhan ve Murat Öner seçildi.

Son 5 sezondur 1. Amatör Liginde mücadele eden İpekyolu Belediye spor Kulübünün 2. Olağan Kongresine, İpekyolu Belediye Eş Başkanı Şehsade Kurt, Eş Başkan Yardımcısı Özlem Tüci, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Erkek takımının futbolcuları, Spor adamları, taraftar grupları, STK temsilcileri ve delegeler katıldı.

Divan seçiminin ardından mali ve faaliyet raporları ile kulübün 25 maddelik yeni tüzüğü okundu. Kulübün yeni logosunun tanıtılmasının ardından söz alan bir önceki Eş Başkan Nebi Kaçak,  futbolun toplumsal yaşam içinde ki önemine dikkat çekti.

Sporu endüstriyel bir alan olarak değil, herkesin kullanabileceği bir alan haline getirmek istediklerini kaydeden Kaçak,  sporun bütünleştirici yanları ile tüm topluma ulaşacaklarını ifade etti.

Kaçak’ın konuşmasının ardından tek liste ile girilen seçimlerde Behice Orhan ve Murat Öner Eş Başkanlığa seçilirken,  Servet Aktaş, Nezaket Öztunç, Necmettin Özdemir, Nebi Kaçak, Orhan Yakan, Uğur Topaloğlu, Oktay Candemir, Senar Kaplan, İbrahim Alpaslan ve Gamze Karahan ise yönetim kuruluna seçildi.

Göreve yeni seçilen Eş Başkanlar Behice Orhan ve Murat Öner yaptıkları teşekkür konuşmasında sporda kadının önemine vurgu yaptı.

Orhan ve Öner, ileri toplumların sporu çok önemsediğini,  gelişmemiş toplumların ise sporu sosyal hayatın dışına ittiğine dikkat çekti.

Öner ve Orhan, amaçlarının tüm toplumu kapsayan bir anlayışla, Van halkına sportif başarılar tattırmak olduğunu söyledi.

Son olarak söz alan İpekyolu Belediye Eş Başkan Yardımcısı Özlem Tüci ise, belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirterek katılımcılara teşekkür etti.