Artos İş Merkezi 2. Katında “ZERRO Giyim” adı altında iş yerini işleten Filiz Yiğit, tüm zorluklara rağmen, başarıyı elde edebildi.

Bayan kıyafetleri üzerine işletme açan Filiz Yiğit, bu işe sosyal medya üzerinde başlattığı ufak bir girişimle başladığını belirterek; “Beni bu işe teşvik eden bir sağlık sorunum oldu. Sağlık sorunumdan dolayı evden çıkamıyordum, bana bir meşguliyet gerekli olduğunu biliyordum.

Doktorlarım da bana ‘uğraşacak bir işin olursa hastalığını unutur, sağlığına kavuşabilmen daha kolay olabilir’ diyorlardı. İlk başlarda, sosyal medya üzerinden ufak ufak bir şeyler satmaya başladım. Gün gittikçe müşteri potansiyelim artmaya başladı. Sonrasında bir iş yeri açarsam, daha iyi olur diye düşündüm. KOSGEB’e yaptığımız başvuru kabul görüldü. KOSGEB’in bizlere verdiği destekle, ARTOS AVM’ nin 2. Katında “ZERRO” adında bayan giyim mağazasını açtık, şimdilik işlerimiz şükürler olsun iyi” diyen Filiz Yiğit, Van Havadis Gazetesine yaptığı özel açıklamada; “işyerimin aktif bir şekilde faaliyette geçmesinden büyük destekleri olan tüm dostlarıma çok teşekkür ederim. KOSGEB’in desteğini unutmak zaten mümkün değil. KOSGEB sayesinde hem hastalığımı yendim hem de bir işletme sahibi olmaktan dolayı çok mutluyum” diyen Yiğit, özellikle müşterilere karşı çok hoş görülü ve her daim güler yüzlü olmanın şart olduğunu sözlerine ekledi.