Vanlı olmayan birilerinin, Van'ı karıştırmaya yönelik çalışması kabak gibi ortada duruyor.

Sözde Gazeteci Ziya Türk, Van'a ilk geldiği günden itibaren, hep yalan yanlış haber yapması, Vanlıların bir arada olmasına engel oldu. Sözde Gazeteci Ziya Türk ile karşı karşıya gelmekten neredeyse bıkılacak duruma geldik. Yapılan yalan haberler, içi boş beyanlar, birilerine iftira atma haberlerinin ardı arkası bir türlü kesilmedi. Türk'e Birileri sürekli sipariş üzerine haber yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Van'da iftira atmadığı kimse kalmadı.

 Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Muradiye İlçe Başkanı İbrahim Vanlı, Ak Partili Gazeteciler, Vanlı işadamları, Van İl Başkanları, Vanlı Milletvekilleri, Kurum amirleri, Bakan Yardımcısı, STK Başkanları olmak üzere çeşitli iftiralara maruz kaldı.  Ziya Türk sanki  Van'ı karıştırmak, Vanlıları birbirine düşürmek için özel olarak Manisa'dan Van'a monta edildi.

Ya artık yeter, Allah rızası için artık yeter, insanlara iftira atmaktan artık vaaz geç. Ancak insanın ruhunda yalakalık olunca, yalancılığın da sonu gelmiyor elbet. Geçtiğimiz günlerde henüz daha yarası taze olan Muradiye İlçe Başkanı İbrahim Vanlı'ya attığı iftira yüzünden, bizleri de çok zor durumda bıraktığı gibi neredeyse kan dökülmesine sebebiyet verecekti. Görünen o ki, sözde Gazeteci Ziya Türk, Nasıl ki Manisa'da arkasına bir sürü soru işareti bırakarak, Van'a kaçıp geldiyse, Van'da da arkasına birçok soru işareti bırakarak, kaçıp başka bir şehre gidecek olmasıdır. Bütün temenniler sözde Gazeteci Ziya Türk'ün, Van'da birilerinin ocağına ateş düşürmeden kendine bir çeki düzen vermesidir.  'İnsan ekmek yediği kaba pislik yapmaz' Türk, bu memlekette ekmek yiyorsa ekmek yediği kenti de kirletmeye hakkı yok. En son iki gün önce yine öyle bir yalan ve iftira habere imza attı ki akıllara ziyan.

 

Bizzat şahit olduğumuz bir konu, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Milletvekili adaylarını ve Milletvekili aday adaylarını bir araya toplamak ve onların partiye kırgın olmamaları konusunda bir yemek tertipledi. Sadece Aday adaylarına özel bir yemek programı. Fakat, Ziya Türk öyle bir yanlışa imza attı ki, insan; "Ziya Türk ne kadar yalan ve iftira dolu haber yazmış" demeden duramıyor.

 

İşte yalancı Ziya Türk'ün haberi: Bu haber sipariş üzerine yazılmış ve kesinlikle yalandır. Yüzlerce şahit var. Ne maksatla yazıldığı belidir. 

 

"BİRLİK VE BERABERLİĞİ ZEDELEYENLER VAN SİYASETİNDEN UZAKLAŞTIRILMALI

Sayın Cumhurbaşkanım, 8 yıllık milletvekilliği görevi süresi içinde teşkilatların yeniden yapılanması ve 24 Haziran erken seçimleri dönemine kadar, Van’da uzun süreli kalmayan, hiçbir zaman hiçbir kesime kişisel yemek vermeyen Burhan Kayatürk, ilk kez 2018 Ramazan ayında verdiği iftar yemeğine, aday adaylarını davet etti. Milletvekili adaylarının SKM programına göre sahada çalışmada olması, Burhan Kayatürk’ün SKM ile koordine yapmadan böyle bir yemek organize etmesi, yemeğe sadece aday adaylarının katılmasına neden oldu. Böylece milletvekili adaylarının SKM programı nedeniyle otomatik olarak davet dışı kalması sonucunda, listede yer alanlarla alamayanlar, çok ustaca bir strateji ile ayrıştırılmış oldu.  Sonuç olarak listede yer alan milletvekili adaylarının aday adayları tarafından eleştirilerek, mağduriyet psikolojisinin derinleşmesi için uygun bir ortam hazırlanmış oldu.

 

Görünürdeki sözleri ile birlik beraberlik mesajları verip, görünmeyen diyaloglarında veya düzenlediği organizasyonlarda, insanların zihninde birlik ve beraberlik açısından kalıcı hasar meydana getirenler, AK Parti Van siyasetinden uzaklaştırılmalı."

 

Biz Vanlılar olarak, bütün savcı ve hakimleri özellikle göreve davet ediyoruz. Bu şahsın Van'ı karıştırmak ve Van'ın huzurunu kaçırmak anlamında, Van halkının aklı ile alay etmesinden dolayı, kesinlikle soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Van'ın ve Vanlıların huzura ihtiyacı var. Serhat şehri Van'ın huzurunu kaçırmaya kimse yeltenmemelidir.

 Haber/Yorum: Ayhan Yazlık