İlknur Ilıcalı İlkokulu Müdürü ve Okul Aile Birliği Başkanı tarafından organize edilen yemekte, öğretmenler bir araya geldi.

İlknur Ilıcalı İlkokulu Müdürü Sadrettin Kelen ve Okul Aile Birliği Başkanı Şenol Acar, 24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla, özel bir restoranda Öğretmenlerle bir araya gelerek, günün anısına akşam yemeğinde bir araya geldi. 

Okul idarecileri ve Öğretmenlerinin buluştuğu yemekte, kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Sadrettin Kelen, organizeyi yapan Okul Aile birliği Başkanı Şenol Acar’a teşekkür ettiğini belirterek; “Okul olarak yıllardır böyle bir organizasyon yapıyoruz. Bunu geleneksel hale getirdik. Her yıl düzenli olarak 24 Kasım Öğretmenler gününde Öğretmenlerimizle bir araya geliyoruz. Öğretmenlerimize moral olması anlamında belki küçük bir şey ama manevi değeri bizim açımızdan çok büyük. İnce davranışlarından ötürü Aile Birliği Başkanı Şenol Acar beye teşekkür ediyoruz. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Müdür Yardımcılarıma, Öğretmenlerime, personellerime ve ailelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca böyle önemli bir günde bizleri yalnız bırakmayan eski Okul Aile Birliği Başkanımız Ayhan Yazlık beye teşekkür ettiğimizi belirtmek isteriz” diyen Okul müdürü Kelen; Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekerek, "Gelecek nesillerimizi yetiştiren fedakâr öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Öğretmenlik mesleği kıymet biçilmeyen önemli bir varlık aynı zamanda kendini tüketerek etrafını aydınlatan bir mum gibidir. Bu anlamda, büyük fedakârlıklar yapan öğretmenlerimizi takdir ediyor, meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyorum" diyerek, davete icabet eden herkese teşekkürlerini iletti.

Okul Aile Birliği Başkanı Şenol Acar ise yaptığı açıklamada, tüm Öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladığını belirterek,”Yılda bir gün de olsa Öğretmenlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Öğretmenlerin her zaman gönlümüzde büyük bir yeri vardır. 24 Kasım Öğretmenler günü anısına bir araya geldik. Hepsine çok teşekkür ediyorum” diyerek, tüm Öğretmenlerin, Öğretmenler gününü en içten duygularla kutladığını sözlerine ekledi.  

Sınıf Anneleri tarafından, özel olarak yaptırılan Öğretmenler günü pastası, herkesin gönlünden taht kuran Öğretmen Fatma Gümüş Asya tarafından kesildi. Kesilen pasta Öğretmenlere ikram edilerek, böylelikle günün anlam ve önemi perçinlenmiş oldu.