Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ), yapımı tamamlanan, bölgede  ilk ve tek olma özelliği taşıyan çok amaçlı spor kompleksi, hizmete girdi.

 Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ), yapımı tamamlanan ve bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan çok amaçlı spor kompleksi, hizmete girdi. YYÜ Rektörü Prof. Prof. Peyami Battal, içerisinde her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği, hamam, sauna ve olimpik yüzme havuzunun bulunduğu spor kompleksinin, 33 milyon TL'ye mal olduğunu söyledi.

 

 YYÜ Zeve kampusu yerleşkesinde 17 bini kapalı, 21 bin metrekare alan üzerinde 3 yıl önce yapımına başlanan, 3 katlı spor kompleksi, hizmet vermeye başladı. Bölgede ilk ve tek olma özelliği taşıyan spor kompleksinde genel antrenman, halter, kondisyon, Türk hamamı, sauna, fastfood, olimpik yüzme havuzu, boks, güreş, kung fu, karate. kickboks, kafeterya, pilates, dans, aerobik, bilardo ve masa tenisi salonları ile form, briç, dart ve satranç kulüpleri bulunuyor. 

 

YYÜ Rektörü Prof. Peyami Battal, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine spor kompleksini gezdirerek tanıtımını yaptı. Rektör Prof. Peyami Battal, 3 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunda Gazetecilerle  voleybol oynadı. Maçın sonunda ise Gazetecilerle birlikte su sıcaklığı 27 derece olan olimpik yüzme havuzuna girdi.

AÇILIŞINI ÖNEMLİ BİR İSİM YAPACAK:

YYÜ Rektörü Prof.  Battal, açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı davet ederek, yatırımları anlamlandıracaklarını söyledi. Prof.  Battal, "Her türlü spor müsabakalarının, sportif faaliyetlerin yapılabileceği, hem ulusal, hem de uluslararası müsabakaların yapılabileceği şekilde dizayn edilmiş bir kompleks. İçerisinde her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği bir imkan sunuyoruz. Bölgemizde, bu şekilde tek bir bina içerisinde, bu kadar sportif faaliyetlerin yapılabileceği başka bir yer yok.  Türkiye'de belki iki bina var, ya da yok. Ama bizim spor kompleksimiz Türkiye'de ilklerde. Böyle bir kompleksi bölgemize, ülkemize kazandırmış olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte hem ulusal, hem de uluslararası yarışmaların yapılması için federasyonla görüşmeler yapacağız.

 3 bin 500 kişilik seyirci kapasitesine sahip spor salonu, basketbol ve voleybol müsabakalarının yapılabileceği zemini ulusal ve uluslararası müsabakalara dizayn edilmiş vaziyette. Sayın Cumhurbaşkanımıza açılış davetimizi verdik. Kendilerinin uygun olduğu bir zamanda açılışı yapacağız" dedi.