Yerel seçimler vatandaşlar için bazen büyük piyango bileti gibi, teselli fırsatı olabiliyor.

Son günlerde, Van'da ard arda hizmetler konusunda Gazetemize şikayetlerin gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Havadis Gazetemize gelen şikayetlerin hepsine cevap verebilmek bazen çok zor olabiliyor. Bu anlamda okuyucularımızın anlayışına sığınıyoruz. Van Havadis Gazetemize gelen hizmet konusu, toplumsal sorun olması halinde kamuoyuna duyurmak konusunda büyük çaba ettiğimizi belirtmek isteriz.

İşte İstasyon Mahallesinde oturan bir vatandaşın sürekli gündeme getirdiği sorun:

 

Bir okuyucunun çözüm beklediği sorunu şu şekilde dile getirdi;

"Dostlar ben bu fotoları atıyorum ya. Bazı dostlarım demesin Tuşba Belediyesini karalıyor çalışmıyorlar.  Bey uzum mahallesi Van'ın en büyük  mahallesi ama yolar ve sokakların hali bu taktir sizin" diyerek çaresizliğini ortaya koyuyor.

Duyarlı okuyucu aynı zamanda özelde ise Havadis Gazetesine yazdığı mesajda ise şöyle not düşmüş! "İyi Geceler Güzel İnsan, hiç haber yapmıyorsun bizim Mahalleyi bekliyorum" diyerek bizden haber yapılmasını beklemesi, adeta bizleri göreve davet etti. Yani okuyucu şunu demek istedi. "Gazeteciler uyumayın sorunlarımız çok fazla. Sorunlarımızı neden dile getirmiyorsunuz? şeklinde haklı sitemde bulunması aslında sevindirici bir durum. İyi bir kent için her vatandaşın böyle duyarlı olması gerekir. Haber/Yorum: Van Havadis