Çamur at izi kalsın mantığı yine tutmadı. Yanlış hesap ve yanlış hesap, yanlış adama oynama bazen boşa çıkabiliyor.  Van kenti, yanlış kişi yada kişilerin dedikodusu yüzünden, ne yazık zaman zaman sekteye uğrayabiliyor.

Birileri Van'da biraz öne çıkabildi mı yada bir başarı elde ettiğinde, şer güçleri hemen devreye girer ve çeşitli iftiraları atmak anlamında büyük mesai harcar. Halbu ki, bu şer güçleri dedikoduya harcadıkları mesaiyi, iş dünyasına ayırabilseler, belki de işlerinde çok başarılı olurlar. Hiç dikkat etiniz mi?, Yönetici ve idarecilerle, en çok kim uğraşıyorsa, en boş kişi ve kişilerin onların olduğunu hemen anlarsınız.  Araştırması çok kolay sosyal medya ortada...

Bir baltaya sap olamayanlar, kendisine ve ailesine faydası olamayanlar, ancak başka kişi ve kişilerin işleri ile uğraşırlar.

Bu kentin kalkınması  için varsa bir projeniz sunun, buna eyvallah. Biri  yanlış yapıyor ve varsa doğrularınız kamuoyu ile paylaşın buna da eyvallah... 

Fakat ve lakin, sırf siz sevmiyorsunuz diye, birilerine iftira atmanız, yıpratmaya çalışmanız, kamuoyunda yanlış bilgilere sebebiyet vermeniz doğru değildir.  Severseniz yada sevmesiniz önemli değil. Önemli olan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sevmesi yada karar vermesidir.  

AK Parti Van İl Başkanlığı'na getirilen Av. Zahir Soğanda, neredeyse 4 yıldır bu görevi yürütüyor. İyi yada kötü tartışılır. Göreve geldiği ilk günden bu güne kadar, cennah grubu tarafından her gün çeşitli iftiralar atılmak üzere, çeşitli yerlerde yazıldı çizildi.

Cennah grubu sürekli "İl Başkanı görevden alındı, gönderildi, istifasını verdi. P. Tesi gidecek, Salı günü artık olmayacak. Çarşamba sabahı istifa edecek, Perşembe günü basın açıklaması yaparak istifasını sunacak. Cuma günü namazdan sonra görevi bırakacak, C. Tesi günü vedalaşacak, Pazar günü artık Van'da durmayacak" ve öyle yaptınız ki Allahın günü kalmadı.

Şayet sizler! evet sizler gerçek bir AK Partili yada dava adamı iseniz, Recep Tayyip Erdoğan tarafından göreve layık görülen kişiye saygı gösterirsiniz.  Reis, "aldım" derse kimi gücü yeter karşı durmaya. Reis "göreve devam etsin" derse, kimi gücü yeter görevden almaya.

 Bu anlamda, gerçek bir AK Partili davasına sahip çıktığı gibi, Genel Başkan Erdoğan tarafından görevlendirilen kişiye de sahip çıkmak zorundadır.

Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, İl Başkanlığı görevinden en uzun süre kalan ve bu gün dahil görevden alınmayan 5 kişiden biri de, Van AK Parti İl Başkanı Av. Zahir Soğanda olduğunu, benden çok daha iyi biliyorsunuz.

Asıl yapılması ve konuşulması gereken konu, Van ve Van'ın il Başkanı ile gurur duymak. Reisin bu kadar güvendiği ve itibar ettiği birine saldıran kişilerin, fikrimce kesinlikle ve kesinlikle AK Partili olamazlar. Genel Merkezin de bunları kaideye almadığı açıktır. 

Bunu net söylüyorum; Reisin güvendiği kişiye güvenmeyen, kişi yada kişiler asla ve asla AK Partili olamazlar.  Elbette ki makam ve mevkiler kalıcı değil, günü gelindiğinde biri gider biri gelir.

Tam 4 yıldır birileri yazıyor, çiziyor, "gitti gidecek", ya mübarek adam sizler pazardan mal mı satıyorsunuz! iki de bir "Gitti Gidecek" diye, pazardan mal satılır gibi kıyametleri koparıyorsunuz. Gidecekse gider, gelecekse de gelir. AK Parti Genel Merkezi öyle bir Merkezdir ki, ne yapacağını ne edeceğini çok iyi bilir.

Genel Merkez  birilerinin dediği ile asla hareket etmez. İşi bilmeyen bir Genel Merkez olsaydı , AK Parti hükümeti  16 yıldır iktidarda kalır mıydı? Biz, kalsın yada gitsin demiyoruz. Ona karışamayız da. Haddimizde değil. Günü geldiğinde muhakkak ki görevden alınır ve yerine başka bir isim getirilir.

 Bir kişi hakkında, bir şey dediğinizde yada yazdığınızda, kısa süreliğine lütfen bir empati kurun.  Bir hafta önce, görevden alındı diye manşet haber yapanlar, bugün kamuoyunda özür dilemek zorunda değiller mi? Gittiği gün, insan yazar gitti. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmek, bir basın mensubuna yakışmaz. Lafı, fazla uzatmaya gerek duymadan şunu diyelim,  sağlıklı ve doğru haber vermeniz dileğiyle sağlıcakla kalın.  KIRIK KALEM: Ayhan Yazlık