Van Büyükşehir Belediyesi  Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, yaklaşık bir ay önce yaptırılan asfaltın, onarım nedeniyle sökülmeye başlaması büyük tepkilere neden oldu.

Büyük uğraşlar sonucu, İskele Caddesinin çift şerit olarak hizmete açılması nedeniyle, özenle yola döşenen asfalt, kısa sürede pet olmaya başladı.

Sıfır asfaltın bu kadar kısa sürede, sökülerek yama yapılmasına mahkum edilmesi, Vatandaşlar tarafından büyük tepkilere neden oldu. Kayseri’den özel olarak getirilen ekip (Genel Sekreter ve Fen işleri Daire Başkanı) tarafından ihalesi yapılan İskele Caddesinin asfalt yapım işi, şimdiden kafaları karıştırmaya başladı.

Vatandaş bize bizlerde, Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Daire Başkanlığı’na soruyoruz? Bu asfaltın parası kimin cebinden çıkıyor? Yaklaşık bir ay önce ihalesi yapılmasına rağmen, niçin kısa süre sonra tekrardan onarıma dahil edildi? Asfalt işlemi yapılırken, sorumlu Mühendisler işi nasıl teslim aldı? Müfettişler İskele Caddesinin asfalt ihalesi için bir soruşturma başlatacaklar mı? Devlet büyükleri “Top yekûn tasarruf tedbirleri” uygulamaya başlamış iken, birilerinin burada bilerek devleti zarara uğratması ne kadar doğru? Duyarlı ve sağduyulu Vatandaşlar, Van Büyükşehir Belediyesi, Fen işleri Dairesi Başkanlığı’ndan aklıselim bir açıklama bekliyor.