Garanti Bankası ana sponsorluğunda, Facebook ve Yazıcı Legal Hukuk Bürosu'nun desteği ve TEGV'in işbirliği ile gerçekleşecek.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Feyyaz Tokar Eğitim Parkı olarak 2 günde toplam 1.200 çocuğu klasik müzikle buluşturduk.

 

"Müzikli Söyleşiler" in kurucusu, Haliç Üniversitesi Öğr. Gör. ve piyano sanatçısı Ozan Çoban

"Klasik müzik dünyasının sanıldığı kadar mesafeli bir dünya olmadığına dair kalıcı farkındalıklar yaratmayı ve klasik müziği yaşamlarımızın kalıcı bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz." dedi. Bu nitelikli müziğe karşı farkındalık uyanmasının bir lüks değil bir gereklilik olduğuna vurgu yapan Çoban, konuşmasında "Kitap okumak, tiyatro, satranç ve nitelikli müzik gibi alışkanlıklar, düşünce mekanizmalarımızın sağlıklı, bilinçli, gerçekçi ve çok yönlü çalışmasına katkıda bulunuyor. Özellikle yarının kaderini belirleyecek çocuklarımızı hedef almamızın nedeni; dünya vatandaşı olmayı özümsemiş, bilimsel yöntemlerle öğrenmeyi ilke edinen, gerçek kültür mirasını tanıyan, sahip çıkan ve geliştiren, empati yeteneği yüksek ve barışçıl düşünen bir toplum olma yolunda, çocuklarımızın yaşamlarında kalıcı farkındalıklar yaratarak nitelikli bir dünya görüşüne sahip olmalarına katkıda bulunabilmek." ifadelerine yer verirken, "Çocuk gelişimi ve sanatın yaygınlaşmasına karşı hassasiyetlerinden ötürü, ana sponsorumuz Garanti Bankası, destekçilerimiz Facebook ve Yazıcı Legal Hukuk Bürosu, sanatsever Avukat Hakan Yazıcı ve işbirlikçimiz TEGV 'e, Müzikli Söyleşiler ailesi olarak teşekkür ederiz." diye konuştu.