İpekyolu Belediye Spor Kulüp Başkan Yardımcısı Abdullah Kadan, Anadolu Basın Birliği'ni ziyaret ederek, yeni yerlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

U-14 Grubunda, namağlup olarak şampiyonluk yolunda, emin adımlarla ilerleyen İpekyolu Belediye Spor Kulübü, Şampiyonluk maçını 14 Ocak'ta oynayacak.

Erciş Gençlik Belediyespor,  U-14 Takımı ile şampiyonluk maçına çıkacak olan İPekyolu Belediye Spor Kulübü, şampiyonluk kupasını  Kaymakam Öztürk'e hediye etmek istediklerini belirtiler.

Van'da, U-14 Liginde oldukça başarılı bir grafik çizen kulüp Yöneticileri, Van'ın ismini en iyi yerlere taşımak için çaba gösterdiklerini belirtiler. U-14 liginde top koşturan sporculardan oldukça memnun olduğunu dile getiren Kulüp Başkan yardımcısı Abdullah Kadan, kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

Özelikle İPekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk'ün, kendilerine verdiği moral ve motivasyondan dolayı, oldukça memnun olduğunu dile getiren Kulüp Yönetimi, 14 Ocak'ta Erciş Gençlik Belediyespor'u yenerek, şampiyonluk kupasını Kaymakam Öztürk'e hediye etmek istediklerini belirtiler.

Bu zorlu süreçte gençlere sahip çıkan ve her daim desteklerini sunan İpekyolu Kaymakamı ve İPekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, birçok sosyal işlerde olduğu gibi, spor'da da gençlere verdiği önem dikkatlerden kaçmadı. İpekyolu Belediyespor, şimdiye kadar birçok üst takımlara Futbolcu gönderme başarısını gösterdi.  Van ilinin lokomotif takımı olan İPekyolu Belediyespor'a, daha fazla maddi ve manevi destek verilmesi durumunda, Vanlı çocukların üst Liglerdeki sayılarının daha fazla artacağı söylendi.  Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren ABB Van Şube Başkanı ve aynı zamanda Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi olan Ayhan Yazlık, bir kentin tanıtımında sporun önemi çok olduğunu belirterek; "İPekyolu Beledispor'un başarısı ortadır. Kulüplerin maddi desteğe büyük ihtiyacı vardır. Kaymakam Öztürk'ün gençlere verdiği destek çok anlamlıdır. Desteklerin daha fazla olması halinde, Van'ın gençleri daha iyi yerlere geleceğine inancımızı tamdır. Bizlerde basın camiası olarak, her zaman sizin yanında olacağımızı belirtmek isteriz" diyerek, İPekyolu Belediyespor Kulüp Başkan Yardımcısı Kadan'a başarılar diledi.