Van'da akıl almaz EROİN operasyunu.

Şeytanın aklına gelmeyeni Van Eminyeti ortaya çıkardı. Van'da piyasa değeri yüksek olan eroin kaçakçılık olayını Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan detaylı bir çalışma ile ortaya çıkarıldı. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van İl Emniyet Müdürlüğü; 

"İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında; 

Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimiz Tuşba İlçesinde faaliyet gösteren bir Et Entegre Parçalama ve Paketleme Tesisinde; Narkotik Madde Arama Köpeği ZEUS ile birlikte yapılan detaylı aramada; tesisteki et kolileri içerisine zulalanmış 687 paket halinde toplam 355 Kilo  680 Gram Eroin Maddesi ele geçirilmiştir. (Ele Geçirilen Uyuşturucunun Yaklaşık Piyasa Değeri 25.000.000,00 TL)

 Elde edilen uyuşturucu maddeyle ilgili olarak tesis sahibi (V.Ö.) ve (F.K.) isimli (2) şüpheli  “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan Şüphelilerin Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecektir.

 Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir" denildi. vanhavadis/haber merkezi